ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Sinop
HAVA
DURUMU
Sinop
19/23°
SINOP
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Sonbahar:
Kış:

OTOBÜS

İSTANBUL, Ankara gibi büyük şehirlerden giderken otobüsler Samsun yolunu kullanıyor. Ankara'dan özel araçla Çankırı, Kastamonu üstünden gidilebilir. Özellikle Kastamonu Sinop arası virajli bir yol. Dikkatil olmalisiniz. Aşırı hız yok. Bu nedenle yol biraz uzun sürüyor. Ankara'dan gelenler için 4 - 5 saatlik bir yol. Önce Ilgaz dağları, ardından Kastamonu ve Sinop'a ulaşabilirsiniz.

UÇAK

İstanbul'dan uçakla gidecekler için bir zamanlar İstanbul - Ankara, Samsun - Sinop bağlantılı seferleri vardı. Ve yaklaşık 5 saat sürüyordu havalimanlarındaki beklemelerle.... Ancak Sinop seferleri kaldırıldı. Ankara bağlantılı olarak Samsun'a kadar gidebiliyorsunuz. Havalimanı'ndan şehir merkezinde Cumhuriyet meydanı'na kadar servis var. Gidiş ve gelişlerde bunu kullanabilirsiniz. Taksiyi kullanmayın. Çünkü Çarşamba ovasında bulunan havalimanı şehre 40 kilometre uzaklıkta. Şehir merkezinden de sinop'a giden otobüslere ve dolmuşlara binebilirsiniz. Yaklaşık 160 kilometrelik mesafe, 3,5 saat sürüyor. Samsun - Ankara arasında da uçak kullanabilirsiniz, 40 dakika sürüyor yolculuk. Ancak unutmadan uçaklar RJ denilen küçük uçaklar. Koltuk araları dar. Ssıkıntılı bir yolculuk oluyor haberiniz olsun. Uçakta penceresiz koltuklar bile var! Rahat yoluculuk yapmak istiyorsanız check in yaparken, ya en ön sıra ya da en arka sıra koltuk isteyin. Çünkü diğer yerler üçer koltuklu ve çok dar. Rahatsız bir yolculuğa hazırlanın. Samsun Havalimanı medeni ve modern. Şehir merkezine giden ve gelen servisler var. Hem ucuz hem rahat. Hem de yavaş yavaş giderken Samsun'a alışmanızı sağlıyor. Daha kolay adapte oluyorsunuz.

SAMSUN SİNOP ARASI YOL

Bu yolda sabah ve öğleden sonra 4 kez otobüs seferi var. Ancak kaçırırsanız da panik yapmayın. Çünkü "yarım otobüs" dedikleri midibüsler var. Onlarla yapılan yolculuklar 3,5 saat sürüyor. Yolculuk özellikle ilkbaharda çok güzel. Bir yanınız yemyeşil tepelerle, arazilerle çevrili. Öte yanda lacivert Karadeniz. Bir çok yerde de ağaçlar denizle kucaklaşıyor. Kumsallar sahil boyu uzanıyor.

ÖZEL ARAÇ

Özel araçla giderseniz, yol manzarası iyi. Güzel seyir tepeleri de var. Ancak iki şeritli yol bol virajlı. O nedenle düşük hızda ve dikkatli gitmek gerekiyor. Ancak yiyecek yönünden de tedbirli olmakta fayda var. Çünkü yol boyunca dinlenme tesisi yok denebilir. Olanlar da Ege ve akdeniz standartlarından çokuzak. Ama doğanın güzelliği insana o masallardaki köş yaşantısının hala bu dünyada var olduğunu gösteriyor. Sırf bunun için bile gitmeye değer...

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 5.012.463