ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
HAKKIMDA

EYÜP COŞKUN HAKKINDA

 


1961 İstanbul'da doğdu.

1981 Hürriyet Gazetesi'nin yan kuruluşu olan Hürgüç şirketinde, "Düzeltmen" olarak işe başladı. 

1983 O zamanki adıyla Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nu bitirdi. 

1984 Hürriyet Gazetesi Istihbarat Servisi'nde çalışmaya başladı. 

1989 Suudi Arabistan'da, Türk hacılarını izlemek için gittiği Mekke'de, meydana gelen Tünel Faciası'nın fotoğraflarını dünyada tek çeken gazeteci oldu. 

Bu fotoğrafı Life, Time, Le Figaro gibi dünyanın en büyük yayın kuruluşlarında yayınlandı. 

1990 Irak'ın Kuveyt'i işgal etmesiyle başlayan Körfez Krizini izlemek için Hürriyet Gazetesi adına Irak'a gitti. Amerika'nın Irak'a düzenlediği askeri harekattan sonra, Irak'a giren ilk Türk gazetecilerinden biri oldu. 

Çektiği fotoğraflar başta TIME dergisi (4,5 tam sayfa) olmak üzere, bir çok dergide sayfalarca yayınlandı. 

Daha sonra krizin hemen her aşamasında Irak'taki gelişmeleri Hürriyet Gazetesi adına izledi. 

1994 Ingiliz Hükümeti'nin verdiği bursla, 2,5 ay Ingiltere'de City Universitesi'nde gazetecilik üzerine kurs aldı.

1995 Star Televizyonu'nda Haber Merkezi'nde muhabir olarak çalıştı. 

1996 NTV Televizyonu'nun kuruluşundan itibaren 1997 yılı sonuna kadar Haber Merkezi'nde Haber editörü olarak çalıştı. 

1998 yıl başından itibaren Fransa'da merkezi bulunan Sipa Press adına, Ortadoğu ülkelerinde gazetecilik yapmaya başladı. Bu süre içinde, NewsweekTime gibi dergiler için çeşitli olayları izledi. 

2002 yılında Lübnan'da yaşamaya başladı ve Ortadoğu'da gelişen olayları Türk ve dünya basınına iletmeye başladı. 

2004 Yaklaşık 45 kez gittiği Irak ile ilgili olarak, gazeteci Yunus Şen ile birlikte, “Babil Yanarken” kitabını şubat ayında yayınladı. Kitapta Irak’ta onlarca yıl iktidarda kalan ve “Demir Yumruk”la ülkeyi yöneten Saddam Hüseyin ve ailesi hakkında bilinmeyenler ile, Irak ile ilgili detaylı bilgiler yer aldı.

2005 yılından itibaren Anadolu Ajansı Lübnan Temsilcisi olarak 2016 yılında emekli olana dek görev yaptı. 

2006 yılında İsrail'in Lübnan'a saldırması üzerine 35 gün süren savaşı yerinde izledi. NTV Televizyonu, Anadolu Ajansı başta olmak üzere bir çok yayın organına haber gönderdi. 

2016 yılından 2017 yılını mart ayına kadar 1,5 yıl Amerika Birleşik Devletlerinin başkenti Washington DC'de serbest gazeteci olarak görev yaptı. 

Bu arada da gazetecilik deneyimlerini internete aktarmak için, çeşitli projeler hazırlıyor. Bunlar arasında başlıcaları şunlar...

instagram ve You Tube ... @ikikafadargeziyor Gazeci Kaya Tank ile birlikte hem dünya, hem Türkiye'de gezilecek yerleri, eğlenceli anlatımla sosyal medyaya taşıyor.

www.dunyaturu.biz - Eyüp Coşkun, bu sitede gittiği dünya ülkelerini her türlü ayrıntısıyla anlatıyor. Birbirinden ilginç detaylar, gezilecek yerler, nerede ne yenir gibi ayrıntılar özel çekilen fotoğraflar ve videolarla karşınızda...

www.istanbultatları.com... Dünyanın en önemli kentlerinden olan İstanbul'da yer alan lezzet durakları bu sitede. 

SİTE HAKKINDA

Sitenin birinci amacı, büyükşehirlerin stresinden bunalan, en azından haftasonu yakın yerlere gidip günlerin yorgunluğunu atmak isteyenlere rehber olmaktır.

Büyükşehirlerin neredeyse bir adım uzağında olan bu yerler seçilirken, giden kişilere keyifli anlar yaşatacak tesislerin olmasına, yemeklerinin iyi olmasına dikkat edilmiştir.

Sitenin bir diğer amacı da, yıllık tatillerine çıkacak olan insanlara, Türkiye’nin birbirinden ilginç ama bir çoğu az bilinen yörelerini ve tesislerini tanıtmaktır.

Bu sitede beş yıldızlı otellerden çok, butik pansiyon, otel ve tesislerle ilgili bilgiler bulacaksınız. Böylece müşteri değil "misafir" olmayı, kalabalıklar arasında, nasıl yemek yiyeceğinizi düşünmeden "lezzetli" yemekler yemeyi, kaldığınız odada "kendi evinizdeymiş" gibi rahat etmeyi sağlayan yerleri bu sitede bulacaksınız...

Sitede yer alan ve tanıtılan yerler, tamamen tarafsız olarak gidilen yerlerdir. Anlatılan yerlere bizzat gidilmiş ve tesislerde kalınmış, yemeklerin de tadına bakılmıştır. O nedenle gönül rahatlığıyla buralara gidip kalabilir, güzel günlere adım atabilirsiniz.

Tesislerle ilgili gözünüze çarpan aksaklıkları, tabii ki beğenilerinizi de dile getirebilirsiniz. Bunun için site Ziyaretçi Defteri’ne görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Site hakkında her türlü reklam, bilgi, görüş ve önerilerinizi de eyup.coskun@gmail.com adresine e-mail olarak gönderebilirsiniz.


 
ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 4.989.883