ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Afyon
Türkiye'nin kavşak noktası ve gastronomi kenti Afyonkarahisar
Ege ve Akdeniz Bölgelerine karayoluyla yaptığımız seyahatlerde mutlaka Afyon'dan bir şekilde geçeriz. Afyon girişinde dinlenme tesislerinde durur, ekmek kadayıfı yer, sucuk ve lokum alıp yola devam ederiz. Ama gastronomi şehri olan Afyon'da çok şey var.
İzmir
Türkiye'nin Maldivleri Urla Demircili Koyları
Urla'nın hemen yanıbaşında yer alan Demircili Koyu, sessiz, sakin, özellikle karavan ve çadır turizmi için ideal. Bu gizli cennet, bilenler ve yeni keşfedecekler için serin suları, turkuaz mavisi koyuyla sizleri büyüleyecek. Tatil listenize mutlaka alın.
Kars
Kars
Serhat şehri olarak bilinen Kars, Türkiye’nin en doğusunda yer alan şehirlerden biri olması nedeniyle, doğunun en batılı şehri denilebilir. Beyaz örtü altında Anı Harabeleri, gravyer peyniri arasında haydi Kars gezisi başlasın.
Muğla
Mazı (Bodrum)
Bodrum'un hemen yanıbaşında yer alan Mazı, yeşillikler içinde, en güzel koyların arasında yer alıyor. Denizden bile tatlısu çıkan Mazı'da, bir adımda denize girmenin tadını çıkaracaksınız.
Muğla
Selimiye
Hisarönü Körfezi’nin 15 yıl öncesine kadar sadece balıkçı köyü olan Selimiye, son yıllarda turizmle de iç içe. Ama yine de çeşmelerinden akan suyu içebileceğiniz, 5 yıldızlı otelleri bulunmayan ama pansiyonlarıyla bir çok butik otelden daha kaliteli olan tesisleri olan bir yer.
Gaziantep
Gaziantep
Doğu’nun Paris’i olarak yıllarca söylendi durdu. Ama asıl ününü son yıllarda Zeugma Mozaikleri ile yaptı. Ama lezzetleri hiç unutulmaması gereken o yemekleri yok mu? Sırf onlar için bile Gaziantep’e gidilir.Gaziantep Beyran Çorbası, keme kebabı, etleri ve tatlılarıyla gurme başkenti.
Muğla
Sarıgerme
Sürekli değişen hava akımı...Denizinde ve kumsalında en ufak taş ve çakıl bulunmayan kilometrelerce uzunluktaki sahil şeridi... Deniz sezonunu  açmak için Sarıgerme'den daha iyi bir yer bulamazsınız...
Tekirdağ
Tekirdağ
İstanbul'a yakın. Ulaşımı kolay. Hafta sonu için ideal. Sahil şeridinde oluşan ilginç kaya yapısı, kendinizi uzayda başka bir gezegende hissetmenize neden oluyor...
Muğla
Patara
İnsan vücudunda jakuzi etkisi yapan hırçın dalgalarda doyasıya yüzmek... Şifalı kumlar üzerinde yürümek... Antik kent kalıntıları arasında, Hafringer cinsi atlarla dolaşmak ve kum tepeleri üstünden güneş batımını izlemek için Patara'ya mutlaka gitmelisiniz...
Muğla
Orhaniye
Gönlünüzce dinlenmek, keyif yapmak mı istiyorsunuz! Belki de doyumsuz güzellikleri fotoğraflamak ve anılarınızı başkalarıyla paylaşmak mı özleminiz! Öyleyse hiç durmayın.
Sinop
Sinop
Sinop ; coğrafi konumu, eşsiz doğal güzellikleri, 160 kilometre uzanan kumsalları, tertemiz denizi, pırıl pırıl kumlu plajları, yer yer denize kadar uzanan ormanlarla kaplı ıssız koyları, turizm olayını kavramış konuksever halkı ile büyük bir turizm potansiyeline sahiptir.
Muğla
Muğla
Muğla’nın insanlarının duygularına seslenen ve gerçek bir olaydan alınma bu türkü, belki de Muğla’nın gözde kalmışlığının en güzel simgelerinden biri. İlçeleriyle bütün dünyada ünlü olan Muğla şehir merkezi bu kez sizi keşfetmeniz için bekliyor.
Adana
Şanlıurfa
Urfa, Peygamberler şehri olarak bilinmesinin yanında, Hristiyanlığın, Museviliğin ve Müslümanlığın en kutsal saydığı Hz. İbrahim’in doğduğu  ve yaşadığı şehir olarak bir başka özelliği var. 
Muğla
Köyceğiz
Köyceğiz Gölü, sabahtan öğlene kadar yaprak kımıldamayan masmavi bir göl ama öğleden sonra ise, meltemle Köyceğiz’e hayat veriyor. Görünüşüyle sanki deniz gibi ama değil. Bakar bakmaz insana büyük bir huzur veriyor. İki katlı evleri.
Sakarya
Poyrazlar
Toprağı bereketli. Yamaçları çam ve meşe ağacı ile kaplı. Baharda kır çiçekleriyle daha da renklenen, kuğuların uğrak noktası Poyrazlar Gölü...
Sakarya
Maşukiye
Hava bozsa, ağaçlar yapraklarını dökse, rüzgar esip, yağmur yağsa da, Maşukiye her zaman cennet gibi manzarasıyla sizleri bekliyor.
Muğla
Eşençayı
Son yılların en gözde aktivitelerinden biri, Eşen Çayı üzerinde yapılan kano gezileri... Saklıkent Kanyonu'ndan doğan ve bir kolu Kınık'tan geçen Eşen Çayı'nı, tıpkı kızılderililerinki gibi dizayn edilmiş kanolarla gezmeye gidiyoruz...
Muğla
Ekincik
Ekincik, tertemiz denizi, yemyeşil doğası, Marmaris - Dalyan - Köyceğiz gibi turizm merkezlerine yakınlığı. Ulaşım kolaylığı ile sakin tatil geçirmek isteyenlerin cenneti. Bir başka deyişle, Ekincik sahili, kontak kapatılan bir koy...
Nevşehir
Kapadokya
'Güzel atlar diyarı' olarak bilinen Kapadokya, kışın da beyaz karlar altında bambaşka güzellikler barındırıyor. Ihlara'da peri bacaları arasında, bembeyaz karlar altında dolaşırken, kendinizi bir başka gezegende hissedeceksiniz. Her köşesi bir başka fotoğraf karesi olan Kapadokya'yı gezin.
İzmir
Alaçatı
New York Times gazetesinin, yeryüzünde görülmesi gereken 10 yer arasında sekizinci sırada yer aldığı belirtiliyor. Fiyatlar biraz pahalı, hafta sonları aşırı kalabalık. Ama görülmeli.
Muğla
Dalyan
Yılın 365 gününü güneşli geçiren Dalyan, Marmaris ve Bodrum gibi turizm merkezlerine yakın. Sahile vuran dalgalarla çözülen iyot...Deniz kokulu ılık rüzgarın taşıdığı bol oksijenli hava...Tuz izlerine sıkça rastlanan tablo gibi kumsal. Mavi yengeçlerin yaşadığı İztuzu Gölü..
İzmir
Şirince
Çocukluğunun bir kısmını Şirince’de geçiren Yunanlı yazar Dido Sotiroyo, “Benden Selam Söyle Anadolu”ya adlı eserinde, “Şu yeryüzünde cennet diye bir yer varsa, bizim Kırkınca -Şirince- cennetin bir parçası olması gerekir” diyor.
Muğla
Bodrum
Yokuş başına geldiğinde Bodrum'u göreceksin. Sanma ki sen, geldiğin gibi gideceksin. Senden öncekiler de böyleydiler Akıllarını hep Bodrum'da bırakıp gittiler. Cevat Şakir Kabaağaçlı... Halikarnas Balıkçısı
İzmir
Sığacık
İzmir’in yanıbaşında, 45 km uzağında yer alıyor Sığacık... Bölgenin Çekirdeksiz mandalinası ve zeytinyağı özellikle tadılmalı. Lezzetli balıkları ve denize girilecek keyifli yerleriyle gezilecek yerlerin başında geliyor.
İzmir
Karaburun (Çeşme)
izmir Körfezi'nin en ucundaki Karaburun'a gitmek için 303 viraj aşmanız gerekiyordu bir zamanlar. Artık yeni yolla bu 'heyecan' sona erdi. Karaburun, oya gibi işlenmiş koyların yer aldığı, lezzetli balıkları, hiçbir yerde tadamayacağınız balık lokantalarını bulunduğu masmavi ...
Kastamonu
İnebolu
Karadeniz'in en güzel yerlerinden biri olan İnebolu, tarih kokan daracık sokakları ve evleri, yemyeşil bitki dokusu, kilometrelerce uzanan sahiliyle, gerçekten görülmeye değer yerlerden biri...
İzmir
Gölcük (İzmir)
Gölcük, Aydınoğulları Beyliği ve Osmanlı döneminde önemli bir yerleşim merkezi olan Birgi’ye 20 km, Salihli yönünde ise, Lidya Krallığı’nın merkezi Sard’a 30 km, Salihli kaplıcalarına ise 20 km mesafede yer alıyor.
Karabük
Safranbolu
Safranbolu... Tarihin donduğu yer... 3 bin yıllık tarihi boyunca, Roma ,Bizans, Selçuklu, Osmanlı gibi uygarlıkların yaşadığı Safranbolu, tarihi İpek Yolu'nun, Kastamonu, Gerede - İstanbul kesimi üzerinde önemli bir konumda yer alıyor...
İstanbul
Polenezköy
Evet tahmin ettiğiniz gibi, burada Polonya'dan gelenler yaşıyor(du)! Böyle diyorum çünkü, bir zamanlar çok uzaklardan gelen Polonyalılar, şimdi Türklerle evlene evlene sayıları, bir elin parmaklarını geçmeyecek şekilde azalmış.
İzmir
Birgi (Ödemiş)
Birgi, Batı Anadolu'da İzmir'e 150, Ödemiş'e 7 km. uzaklıkta yer alıyor. Ödemiş ve Birgi, adeta yan yana oldukları için burayı birlikte gezmenizi öneririz.
İstanbul
Eskihisar
İstanbul'a çok yakın, hayli farklı bir atmosfere sahip tipik bir balıkçı köyünde yemek yiyip, sahilinde dolaşıp, deniz havası almak istiyorsanız,  bu kez yolunuz Tarihi balıkçı köyü Eskihisar'a kadar uzanmalı...
İstanbul
Akçakese
 İstanbul'dan ayrılıp uzun bir süre tatil yapacak vaktiniz yoksa... İstanbul'un yanıbaşında, Şile'de bulunan Akçakese, sizler için iyi bir alternatif olabilir.
İzmir
Tire
Tire'ye İstanbul ya da Ankara'dan gitmek için en ideal yol, öncelikle İzmir'e kadar bir kez ulaşmak gerekiyor. Bunun için İstanbul'dan Feribot ve karayolunu kullanarak sahilden İzmir'e gidebilirsiniz. Ya da karayolu ile, izmit - Bursa - Balıkesir - Manisa yolu ile İzmir'e gitmek var.
İstanbul
Ağva
Doğa harikası olan Şile'nin komşusu olan Ağva'da, balığın her çeşidini nefis manzaralar eşliğinde yiyerek, midenize ve gözlerinize bayram ziyafeti çekebilirsiniz.
Hatay
Harbiye
Antakya'ya 6 kilometre uzaklıkta bulunan, Yayladağı eteklerinde, şelaleler arasındaki, Suriye sınır kapısının yanıbaşında yer alan Harbiye'ye gitmek için alternatif çok.
Diyarbakır
Diyarbakır
Yıllarca gözden uzak kaldı. Kimse yan dönüp bakmadı bile. Unutuldu gitti, doğunun bir köşesinde. Terörün gölgesinde kaldı. Kimse gitmedi. Gidemedi. Ama artık her şey değişti. Doğu'nun en güzel yerlerinden olan ve turistik olarak mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir olmaya aday Diyarbakır.
Çanakkale
Yeşilyurt Köyü
Yeşilyurt Köyü’nün eski adı Büyük Çetmi olarak biliniyor. Köy, Kaz Dağı’nın eteklerinde yer alan şirin bir yapıdadır. 200 kişilik köy nüfusu, 90 hanede yaşamını sürdürmektedir.
Bursa
Uluabat Gölü
Yola İstanbul'dan özel araçla çıkanlar, otoyolu kullanarak, Bayramoğlu - Darıca sapağından Eskihisar iskelesine gelebilirler. Dolunca kalkan feribotlar, yaklaşık 40 dakikada Topçular İskelesi'ne yaklaşıyor.
Çanakkale
Sokakağzı
Yeşille mavinin buluştuğu, sessiz, stressiz, kendisiyle başbaşa olabilmeyi özleyenlere, denize sıfır, sıcak su, uzun kumsal, bir yandan Sokakağzı, bir yandan derin bir romantizm.İşte bütün bunlar Sokakağzı'nda bir arada...
Bursa
Tirilye
Yılın her mevsiminde, farklı bir hafta sonu yaşayabileceğiniz tatil beldesi Tirilye'nin yeni ismi Zeytinbağı.. Birinci derece sit alanı olan antik kentte, ilk dikkatimizi  çeken kırmızı kiremitlerle kaplı, tek çatı gibi görünen mimari doku.
Çanakkale
Bozcaada
Çanakkale'nin bu önemli merkezi, köklü tarihi, birbirinden güzel plajları, üzüm bağları, çamlıkları, deniz ürünleri, şarabı, temiz havası ile sakin ve huzurlu bir tatil için en uygun adreslerden biri...
Bursa
Oylat
Şifalı doğasıyla Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı Oylat ilçesi. İçinden Oylat deresinin çağlayanlar meydana getirerek geçtiği vadi, çam, gürgen, meşe, kestane, ıhlamur, kavak çınar ağaçları ile, kuşburnu ve böğürtlen bitkilerinden oluşan ormanla bütünleşiyor.
Çanakkale
Babakale
Bu kez yolumuz Asya kıtasının en ucuna doğru gidiyor. İstikamet Babakale... Biraz yolu sapa ve alışılmış rotaların dışında. Ama gittiğinizde ilk görüşte göreceğiniz deniz manzarası nefesinizi kesecek.
Bursa
İznik
Konumu, fauna ve florası, mimarisi, el sanatları, türbeleri, tarihi eserleri ile büyüleyici güzellikler taşıyor. Bütün bunlara tertemiz göl havasını, dinlendirici yeşilini ve leziz su ürünlerini eklerseniz, iznik'e gitmek için sayısız bir neden bulabilirsiniz
Çanakkale
Assos
Çanakkale ile Ayvacık ilçesine bağlı olan bir köy olan Behramkale, tarihte Troa Bölgesi'nin önemli bir kenti olan Assos'tu... Hem denize hem de karaya hakim bir tepede kurulmuş olan kent, 4 bin yıllık tarihe sahip...
Balıkesir
Alibey (Cunda Adası)
Cunda Adası, yani Alibey Adası'na İstanbul'dan gitmek için en iyi güzergah, TEM otoyolunu kullanarak Tekirdağ'a gitmek. Tabii oraya gidince ilk adreslerinizden biri köfte yemek için mola vermek.
Bolu
Yörük Köyü
Evleriyle ünlü Yörük Köyü, Safranbolu'nun hemen yanı başında. 750 yıllık köyde, 450 yıldır ayakta olan  'Odabaşı evi', gelmiş geçmiş en eski ev ünvanına sahip...
Antalya
Rafting
Tatili sadece güneşte yanıp denize girmek olarak algılamıyorsanız, işte size fırsat. Haydi rafting yapmaya gidiyoruz. Hem de adrenalinizi en üst seviyeye çıkaracak şekilde. Ancak tehlike sınırlarında değil...
Bolu
Taraklı
TARAKLI... Sakin ve huzurlu atmosferi... Birbirinden güzel Anadolu evleri... Jeep Safari için ilginç rotaları... Hepsi Taraklı'da sizleri bekliyor...
Antalya
Kurşunlu
Antalya, yalnızca denizi, güneşi ve beş yıldızlı otelleriyle ünlü bir Akdeniz şehri değil. Yemyeşil bitki örtüsü, seraları  ve şelaleriyle aynı zamanda cennetten bir köşe.
Bolu
Gölcük
Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Aladağlar eteğindeki göllerden biri de Gölcük. Göknar cinsi çam ormanının ortasında yüzük taşı gibi parıldayan göl, her mevsim bir başka güzel...
Antalya
Jeep Safari
Beton yığınları arasında yılboyu yaşamaktan bıktıysanız, şehir yaşantısı sizin için artık çekilmez oluyorsa, tatilde yeni bir alışkanlık edinin. Yolunuz eğer Antalya Kemer civarına düşüyorsa, hiç düşünmeden jeep safariye katılın. Göreceksiniz, yakıcı sıcaklarda, bir gün ...
Bolu
Esentepe
Esentepe, Bolu il sınırları içinde yer alıyor. Gerede’nin hemen üst kısımlarında yer alan Esentepe, yaz aylarında özellikle bol oksijenli havası nedeniyle spor takımlarının gözdesi. Kışın ise kayak tutkunları ve kayağa ilk başlayanlar için ideal yerlerin başında geliyor.
Antalya
Golf (Belek)
Sonbahar geldiği zaman, okullar açılmaya başlar. Türkiye'nin dört bir yanındaki tatil yörelerinden insanlar, büyük şehirlere evlerine dönmeye başlar. Tatil yöreleri daha sakinleşir. Deniz kenarlarındaki tesisleri yavaş yavaş kapanır.
Antalya
Çıralı (Olympos)
Akdeniz’in en güzel denizi 3,5 kilometre uzunluktaki kumsalın önünde sizi bekliyor. Mavinin en güzeli, yeşilin en güzeli burada. Kaldığınız tesisten birkaç adımda, Akdeniz’in serin sularına kendinizi bırakıyorsunuz.
Antalya
Adrasan
Kumsala kadar gelen çam ağaçları. Masmavi deniz. Hepsi bir arada, Antalya'ya 75 kilometre uzaklıktaki Adrasan'da sizleri bekliyor. Yakın zamana kadar sadece İngiliz, Alman ve İtalyanlar'ın yaz sezonu boyunca kapattığı koy, sakin tatil arayan, tatilcilerin gözdesi.
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 5.012.478