ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Muğla
HAVA
DURUMU
Muğla
18/31°
MUGLA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir ama yağmur var
Gidilebilir ama yağmur var

KÖFTECİ MEHMET’İN KÖFTELERİ VE “KEBAP ÇORBASI”
 

Muğla’ya gidip uğramadan, yemek yemeden gelemeyeceğiniz en önemli yerlerin başında Köfteci Mehmet geliyor. Burada belki de ilk defa ismini duyacağınız “Kebap Çorbası” yeme şansınız var. Ancak Muğla’ya özgü o “sabah yemeği” olan bu lezzeti tadabilmek için,  tek adresiniz Köfeci Mehmet. Sabah saat 07.00’de ile en geç saat 09.30 civarında bu yemeği yeme şansınız var. Yokba umudunu bir başka sabaha kalıyor.

Buraya kadar gidince dükkana adını veren köfteleri ise mutlaka tatmanız gerekiyor. Köftelerin özelliği hem büyük hem de  ekmeksiz olarak yapilması.İçindeki baharatı köfteleri yerken hissetmiyorsunuz bile. Sırrı devlet sırrı gibi saklanan köfteleri yiyip bitirdikten sonra, köftenin kızardığı ızgaranın altında bulunan yağa batırılan ekmek dilimlerini de yemeyi ihmal etmeyin. Bir günlük bu zevki hiçbir şey düşünmeden tadın. Pişman olmayacaksınız.

 

 

MUĞLA’NIN YEREL YEMEKLERİ DE VAR.

Muğla’nın kendine özgü, yöresel olarak evlerde pişirilen ve hazırlanan yemekleri de yer alıyor. Bunlar arasında, tarhana, dutmeç gibi çorbalar, çopur, et terbiyelisi gibi et ve balık yemekleri bulunuyor. Ayrıca döş dolması, buryan, balıklen gibi et yemekleri de var. Sebze severler ise, Çıntar Kavurması, Ot Ekşilemesi, Galli Patlıcan, Ebegümeci Kavurması, Börülce Kavurması, Teltorlu Börülce gibi yemeklerin tadına Muğla merkezindeki restoranlarda bakabilirler. Bunlar arasında, ev yemeği olarak Yöresel yemekleri,  Şadırvan yakınında bulunan Ömer’in Yeri’nde bulabilirsiniz.

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 4.985.091