ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Muğla
HAVA
DURUMU
Muğla
6/17°
MUGLA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir ama yağmur var
Gidilebilir ama yağmur var

ÖZEL  ARAÇLA GİDİŞ

Muğla’ya giderken özel araçla yola İstanbul'dan çıkıyorsanız, Bandırma’ya kadar iki alternatif var. Bunlardan birincisi İstanbul’dan TEM otoyolunu kullanarak, İzmit, Bursa, Balıkesir üzerinden yola çıkmak. Bursa girişinde şehir içine girmeden de İzmir yoluna çıkma imkanınız var. Ama illa da şehir merkezinde İskender yemek isterseniz o başka.

“Buraya kadar ben araç sürmek istemiyorum” diyorsanız, o zaman bir başka alternatif devreye giriyor. O da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Deniz Otobüsleri’yle Bandırma’ya kadar gitmek. Bu şekilde giderseniz en azından seyahatinize daha rahat bir şekilde başlıyorsunuz. İstanbul- Bursa arasındaki trafikle bunalmadan yolculuk yapıyorsunuz. Buradan sonra gidiş için alternatif tek. Manisa’ya uğramak ve sonra da İzmir’e ulaşmak artık daha kolay.

İzmir’i de görmek isterseniz, Bornova üzerinden şehre girebilirsiniz. Ama doğrudan gitmek isterseniz otobandan hemen Aydın’a kadar otoyoldan gidebiliyorsunuz. Daha sonra da Muğla sizi bekliyor. İstanbul’dan yola çıktan sonra, yolda fazla oyalanmazsanız, 830 km'lik İstanbul-Muğla arası yaklaşık sekiz saat sürüyor.

ALTERNATİF YOL

Bir başka alternatif yol ise, biraz uzun olmasına rağmen özellikle Ankara’dan gelecek olanların tercih edebileceği bir yol. İstanbul'dan yola çıkacak olanlar, da, Dinar'a kadar Antalya yolunu kullanılıyor. Dinar'dan sonra Denizli yönüne dönülüyor. Sonra da Tavas, Kale üzerinden Muğla çıkışına geliniyor.

Bu yolun trafik yoğunluğu,  İstanbul-İzmir-Aydın yoluna göre çok daha az. Biraz uzun gibi gözükse de, Adapazarı-Bozöyük dışında hızlı seyredebileceğiniz için zamandan kazanır, üstelik daha az yorulursunuz.

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 4.956.082