ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Bodrum
HAVA
DURUMU
Muğla
8/12°
MUGLA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

Bodrum'a bir kaç yýl öncesine kadar sadece karayoluyla gidiliyordu. Tabii ki mavi yolculuk teknelerini saymazsak. Büyük þehirlerden yaz aylarýnda akýn akýn tatilciler, þehirlerarasý otobüslerle güneþe olan özlemlerini burada gideriyorlardý.

Þimdi de deðiþen fazla bir þey yok. Yine otobüs ya da kendi aracýnýzla Bodrum'a gitmek mümkün.

Biraz yorucu olan yolculuk için Ýstanbul'dan çýkanlar Eskihisar - Topçular arasýný arabalý vapurlarý geçip yola baþlayabilir.

Yalova üzerinden Bursa þehir merkezine girmeden Bandýrma-Balýkesir yolunu izlerseniz, Ýzmir'e 6 saatte ulaþabilirsiniz. Ýzmir þehir merkezine girmeden Aydýn otobanýna çýkarsanýz yolunuz daha da kýsalýyor.

Ýkinci alternatif ise, Ýstanbul çýkýþýnda Osmangazi Köprüsü üzerinden otobanla önce 1,5 saatte Balýkesir'e ulaþmak. Sonra da iki þeritli karayolu üzerinden Ýzmir'e mola vererek 6 saatte ulaþmak. Bir yýl içinde bu yolun 3,5 saate düþme durumu da var. Tabii yeni otoban biterse...

Aydýn - Selçuk arasýnda yeni açýlan otobaný mutlaka kullanýn. Selçuk'tan otobandan çýkýp, Ortaklar'dan Bodrum yoluna girin. 
Daha sonra, Bafa Gölü kenarýndan keyifli  yolculuktan sonra, Milas'a ulaþacaksýnýz.

Milas çýkýþýndan Bodrum yönüne sapýnca artýk derin nefes alabilirsiniz. Yakýn zamana kadar bozuk ve tek þeritli yoldan gidilen Bodrum yolu artýk çift þerit gidiþ geliþ hale dönmüþ. Rahat rahat Bodrum'a ulaþýyorsunuz.

HIZLI FERÝBOT

Ýstanbul'dan yola çýkanlar için bir baþka ve daha az yorucu olan yol ise, Ýstanbul - Bandýrmaarasýnda çalýþan hýzlý feribotlarý kullanarak Bandýrma'ya gitmek. 1 saat 45 dakikada Bandýrma'da oluyorsunuz. Hem uçak yolculuðu keyfini ve kalitesini yaþýyorsunuz. Hem de yolunuz 2 saat kadar kýsalýyor.

UÇAK

Bodrum'a gidiþ için en kýsa yol ise, Ýstanbul'dan uçakla Bodrum'a ulaþmak. Tabii ki yer bulabilirseniz. Çünkü THY'nin Bodrum seferleri doluluk oraný en yüksek seferlerden biri. Bodrum civarinda oturanlar, yaz aylari boyunca gidecekleri seferleri onceden belirliyor. Biletlerini de kýþýn alýyor. Hatta temmuz aðustos ayýnda uçaklarda yedek yolcu sayýsý, 200'e kadar ulaþýyor.

Yer bulmak çok zor. Ama bulursanýz da kýsa yolculuktan sonra Bodrum'a ulaþmak çok keyifli oluyor.

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
404 Page Not Found
© 1998-2022 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 4.496.217