ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Bodrum
HAVA
DURUMU
Muğla
19/35°
MUGLA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

Bodrum'a bir kaç yıl öncesine kadar sadece karayoluyla gidiliyordu. Tabii ki mavi yolculuk teknelerini saymazsak. Büyük şehirlerden yaz aylarında akın akın tatilciler, şehirlerarası otobüslerle güneşe olan özlemlerini burada gideriyorlardı.

Şimdi de değişen fazla bir şey yok. Yine otobüs ya da kendi aracınızla Bodrum'a gitmek mümkün.

Biraz yorucu olan yolculuk için İstanbul'dan çıkanlar Eskihisar - Topçular arasını arabalı vapurları geçip yola başlayabilir.

Yalova üzerinden Bursa şehir merkezine girmeden Bandırma-Balıkesir yolunu izlerseniz, İzmir'e 6 saatte ulaşabilirsiniz. İzmir şehir merkezine girmeden Aydın otobanına çıkarsanız yolunuz daha da kısalıyor.

İkinci alternatif ise, İstanbul çıkışında Osmangazi Köprüsü üzerinden otobanla önce 1,5 saatte Balıkesir'e ulaşmak. Sonra da iki şeritli karayolu üzerinden İzmir'e mola vererek 6 saatte ulaşmak. Bir yıl içinde bu yolun 3,5 saate düşme durumu da var. Tabii yeni otoban biterse...

Aydın - Selçuk arasında yeni açılan otobanı mutlaka kullanın. Selçuk'tan otobandan çıkıp, Ortaklar'dan Bodrum yoluna girin. 
Daha sonra, Bafa Gölü kenarından keyifli  yolculuktan sonra, Milas'a ulaşacaksınız.

Milas çıkışından Bodrum yönüne sapınca artık derin nefes alabilirsiniz. Yakın zamana kadar bozuk ve tek şeritli yoldan gidilen Bodrum yolu artık çift şerit gidiş geliş hale dönmüş. Rahat rahat Bodrum'a ulaşıyorsunuz.

HIZLI FERİBOT

İstanbul'dan yola çıkanlar için bir başka ve daha az yorucu olan yol ise, İstanbul - Bandırmaarasında çalışan hızlı feribotları kullanarak Bandırma'ya gitmek. 1 saat 45 dakikada Bandırma'da oluyorsunuz. Hem uçak yolculuğu keyfini ve kalitesini yaşıyorsunuz. Hem de yolunuz 2 saat kadar kısalıyor.

UÇAK

Bodrum'a gidiş için en kısa yol ise, İstanbul'dan uçakla Bodrum'a ulaşmak. Tabii ki yer bulabilirseniz. Çünkü THY'nin Bodrum seferleri doluluk oranı en yüksek seferlerden biri. Bodrum civarinda oturanlar, yaz aylari boyunca gidecekleri seferleri onceden belirliyor. Biletlerini de kışın alıyor. Hatta temmuz ağustos ayında uçaklarda yedek yolcu sayısı, 200'e kadar ulaşıyor.

Yer bulmak çok zor. Ama bulursanız da kısa yolculuktan sonra Bodrum'a ulaşmak çok keyifli oluyor.

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 5.012.494