ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Sokakağzı
HAVA
DURUMU
Çanakkale
9/12°
CANAKKALE
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

Sahil ve kalýnacak yer içiçe...

Türkiye'nin belki de en ilginç koylarýndan birinde yer alýyor Sokakaðzý. Assos'un hemen yanýbaþýnda olmasýna raðmen bir baþka dünya gibi. 1990 yýlýndan bu yana turizme açýlmýþ.

Koyunevi'nin bir mahallesi gibiyken, sahilde sadece köy evleri ve 1988 yýlýnda sadece iki pansiyon varmýþ. 88'den sonra özellikle yerli turistler burayý keþfetmeye baþlayýnca geliþmiþ.

En geliþmiþ hali olan bugünlerde ise, evleri olan köylülerden yedi sekiz kiþi pansiyon yapmýþ. Ýki üç tane de moteller var dýþardan gelenlerin. Toplam 7 pansiyon ve 4 motel var. Ýþte o kadar.


ERGÜL MOTEL...

Burada kalabileceðiniz yerlerin baþýnda , uzun yýllar boyunca deniz kenarýnda bulunan ancak þimdi kendi yerine, denizden 300 metre  içeriye taþýnan Ergül Motel geliyor. Turizm iþinde yýllardar emek veren sahipleri Þenol Bey ve eþi Gülperi Haným, 6 dönüm zeytin bahçesi içinde 8 odalý þirin bir tesis yapmýþ.
Aile bireylerinin yönetiminde, faaliyet gösteren tesiste, bahçenin bir bölümünde kendi yetiþtirdikleri doðal ürünlerle sabah, öðle ve akþam yemeklerini yiyorsunuz. Gülperi Haným'ýn elinden çýkan her þey,birbirinden lezzetli.

Sahilde oturup keyif yapmak her zaman mümkün. ister kitap okuyun, ister sohber edin...

Tesisin ayrýca sahilde bir de hem cafe olarak öðlenleri atýþtýrmalýk köfte ve sandöviç yiyebileceðiniz þezlong hizmeti veren sahil kýsmý yer alýyor. Kýsacasý, sabah kahvaltýsýnda kendi elinizle salatalýk, domates ve biber toplayýp yiyebileceðiniz, canýnýz isterse zeytin aðaçlarý arasýna gerilen hamakta dinlenebileceðiniz bu tesiste keyifle kalabilirsiniz. 

Tesiste sabah ve akþam yemekleri açýk büfe olarak özel yemeklerle hizmek veriyor. 

Gerisi, hala balýkçýlýk yapan köylülerin birkaç evi, büyük þehirlerden kaçýp da buraya yazlýk yapan bir kaç ailenin gerçekten güzel bahçe içinde evleri. Gerisi 1,5 kilometrelik kumsal. Yürüyüþ alaný ise 3, 5 kilometre.

 

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
404 Page Not Found
© 1998-2022 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 4.496.435