ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Sokakağzı
HAVA
DURUMU
Çanakkale
18/26°
CANAKKALE
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

Sahil ve kalınacak yer içiçe...

Türkiye'nin belki de en ilginç koylarından birinde yer alıyor Sokakağzı. Assos'un hemen yanıbaşında olmasına rağmen bir başka dünya gibi. 1990 yılından bu yana turizme açılmış.

Koyunevi'nin bir mahallesi gibiyken, sahilde sadece köy evleri ve 1988 yılında sadece iki pansiyon varmış. 88'den sonra özellikle yerli turistler burayı keşfetmeye başlayınca gelişmiş.

En gelişmiş hali olan bugünlerde ise, evleri olan köylülerden yedi sekiz kişi pansiyon yapmış. İki üç tane de moteller var dışardan gelenlerin. Toplam 7 pansiyon ve 4 motel var. İşte o kadar.


ERGÜL MOTEL...

Burada kalabileceğiniz yerlerin başında , uzun yıllar boyunca deniz kenarında bulunan ancak şimdi kendi yerine, denizden 300 metre  içeriye taşınan Ergül Motel geliyor. Turizm işinde yıllardar emek veren sahipleri Şenol Bey ve eşi Gülperi Hanım, 6 dönüm zeytin bahçesi içinde 8 odalı şirin bir tesis yapmış.
Aile bireylerinin yönetiminde, faaliyet gösteren tesiste, bahçenin bir bölümünde kendi yetiştirdikleri doğal ürünlerle sabah, öğle ve akşam yemeklerini yiyorsunuz. Gülperi Hanım'ın elinden çıkan her şey,birbirinden lezzetli.

Sahilde oturup keyif yapmak her zaman mümkün. ister kitap okuyun, ister sohber edin...

Tesisin ayrıca sahilde bir de hem cafe olarak öğlenleri atıştırmalık köfte ve sandöviç yiyebileceğiniz şezlong hizmeti veren sahil kısmı yer alıyor. Kısacası, sabah kahvaltısında kendi elinizle salatalık, domates ve biber toplayıp yiyebileceğiniz, canınız isterse zeytin ağaçları arasına gerilen hamakta dinlenebileceğiniz bu tesiste keyifle kalabilirsiniz. 

Tesiste sabah ve akşam yemekleri açık büfe olarak özel yemeklerle hizmek veriyor. 

Gerisi, hala balıkçılık yapan köylülerin birkaç evi, büyük şehirlerden kaçıp da buraya yazlık yapan bir kaç ailenin gerçekten güzel bahçe içinde evleri. Gerisi 1,5 kilometrelik kumsal. Yürüyüş alanı ise 3, 5 kilometre.

 

ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2023 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 26.12.2022    Toplam Ziyaretçi: 4.774.978