ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Sokakağzı
HAVA
DURUMU
Çanakkale
9/11°
CANAKKALE
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

Sokakaðzý'nýn en büyük özelliði þehirlerin gürültülü ortamýndan kaçýp da sakin bir yerde tatil yapmak isteyenler için ideal olmasý.

Burada hemen her tatil yöresinde rastladýðýmýz aþýrý gürültülü barlar, cafeler eðlence yerleri yok.

Gittiðiniz zaman alternatifler sýnýrlý. Ya denize gireceksiniz. En kalabalýk zamanýnda bütün tesislerde kalanlarýn sayýsý 100 kiþiyi geçmediði yerde. Hem de yazýn aþýrý sýcaklarýnda denize girince tam anlamýyla serinlemek için. Ya da gölge bir yere çekilip kitabýnýzý okuyacaksýnýz.

Balýk yakalama gibi bir hobiniz varsa burasý ideal. Çünkü sahilin neredeyse hemen her yerinde balýk yakalama þansýnýz var. Özellikle kefal avlamak her zaman mümkün. Yemli olarak da izmarit gibi balýklarý yakalayabilirsiniz. O nedenle balýk tutuyorsanýz yanýnýza oltanýzý alýp da gidin.

Akþamlarý ise mükemmel zeytinyaðlý yemekleri yedikten sonra ya çayýnýzý kahvenizi yýldýzlarý seyrederek içeceksiniz. Ya da sahilde toprak yolda, sessizliðini sesini dinleyerek yürüyeceksiniz.


Sokakaðzý'nýn bir baþka özelliði, Yunanistan'ýn en büyük adalarýndan olan Midilli Adasý'na en yakýn konumda yer almasý. Öyle ki akþam olup da adanýn Türkiye'ye bakan arka tarafý sayýlan yüzünde ýþýklar yanýnca, neredeyse elektrik direklerini seçebiliyorsunuz güzel havalarda. Eskiye göre daha da fazla insanýn yerleþtiði adada ýþýk ýþýk görüntü koyun sessizliðinde izleyenlere keyifli geliyor.

ÇEVRE GEZÝLERÝ DE VAR!

Sokakaðzý'nda canýnýz mý sýkýldý. Dert etmeyin! Çevre gezileri var. Kaldýnýðýnýz tesisin sahipleri size hemen, Assos, Truva. Bozcaada gibi yerlere geziler düzenliyor ya da nasýl gidebileceðinizi anlatýyor. Tekne gezisi de yapýlýyor koydan etraftaki koylara. Balýkçýlar koylarý gezmek isteyenleri sabahtan alýp koylara götürüyor. Dutburun, Karadiken gibi bir çok koy var. Deniz süper, .balýk avlayabiliyorlar. Ýlgi duyan kiþiler istediklerini bulabiliyorlar.

SEZON NE KADAR?

Sokakaðzý'nda sezon, 1 Nisan'da baþlýyor. Kasým ayý sonuna kadar devam ediyor.

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
404 Page Not Found
© 1998-2022 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 4.496.240