ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Sokakağzı
HAVA
DURUMU
Çanakkale
25/41°
CANAKKALE
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

Sokakağzı'nın en büyük özelliği şehirlerin gürültülü ortamından kaçıp da sakin bir yerde tatil yapmak isteyenler için ideal olması.

Burada hemen her tatil yöresinde rastladığımız aşırı gürültülü barlar, cafeler eğlence yerleri yok.

Gittiğiniz zaman alternatifler sınırlı. Ya denize gireceksiniz. En kalabalık zamanında bütün tesislerde kalanların sayısı 100 kişiyi geçmediği yerde. Hem de yazın aşırı sıcaklarında denize girince tam anlamıyla serinlemek için. Ya da gölge bir yere çekilip kitabınızı okuyacaksınız.

Balık yakalama gibi bir hobiniz varsa burası ideal. Çünkü sahilin neredeyse hemen her yerinde balık yakalama şansınız var. Özellikle kefal avlamak her zaman mümkün. Yemli olarak da izmarit gibi balıkları yakalayabilirsiniz. O nedenle balık tutuyorsanız yanınıza oltanızı alıp da gidin.

Akşamları ise mükemmel zeytinyağlı yemekleri yedikten sonra ya çayınızı kahvenizi yıldızları seyrederek içeceksiniz. Ya da sahilde toprak yolda, sessizliğini sesini dinleyerek yürüyeceksiniz.


Sokakağzı'nın bir başka özelliği, Yunanistan'ın en büyük adalarından olan Midilli Adası'na en yakın konumda yer alması. Öyle ki akşam olup da adanın Türkiye'ye bakan arka tarafı sayılan yüzünde ışıklar yanınca, neredeyse elektrik direklerini seçebiliyorsunuz güzel havalarda. Eskiye göre daha da fazla insanın yerleştiği adada ışık ışık görüntü koyun sessizliğinde izleyenlere keyifli geliyor.

ÇEVRE GEZİLERİ DE VAR!

Sokakağzı'nda canınız mı sıkıldı. Dert etmeyin! Çevre gezileri var. Kaldınığınız tesisin sahipleri size hemen, Assos, Truva. Bozcaada gibi yerlere geziler düzenliyor ya da nasıl gidebileceğinizi anlatıyor. Tekne gezisi de yapılıyor koydan etraftaki koylara. Balıkçılar koyları gezmek isteyenleri sabahtan alıp koylara götürüyor. Dutburun, Karadiken gibi bir çok koy var. Deniz süper, .balık avlayabiliyorlar. İlgi duyan kişiler istediklerini bulabiliyorlar.

SEZON NE KADAR?

Sokakağzı'nda sezon, 1 Nisan'da başlıyor. Kasım ayı sonuna kadar devam ediyor.

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 5.045.617