ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Sokakağzı
HAVA
DURUMU
Çanakkale
25/41°
CANAKKALE
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

OTOBÜS

Harem ya da otogardan Truva otobüslerine binerseniz, direk Ayvacık'a gidiyorsunuz. Kendi araci olmayan kişi Sokakağzı'na gelen köyün minübüsünü binip gidebiliyor. Haftada üç gün o işliyor. Ayrıca belediye otobüsleri işliyor. Belediye otobüsü Koyuevi'ne geliyor. Oradan da kalacağınız bazı tesisleri ararsanız sizi kendi araçlarıyla gelip alıyorlar. 

Eğer bu şekilde gidemezseniz taksilerle de Sokakağzı'na gidebiliyorsunuz.

İSTANBUL'DAN ÖZEL ARAÇ İLE GİDİŞ

Avrupa Yakasından olanlar için, Çanakkale üzerinden ister yeni yapılan köprü üzerinden isterseniz, feribotla Çanakkale'ye geçerek gitmek.  Bandırma'dan burası 240 kilometre civarında.

Karadan gelenler, Tekirdağ, Çanakkale, Ayvacık, Assos üzerinden Koyunevi ve Sokakağzı'na ulaşıyor...

Behremkale yol ayrımından Sokakağzı 20 kilometre. Koyunevi 15, motelin kapısına kadar 5 kilometre.

İZMİR'DEN GİDİŞ

İzmir'den Sokakağzı'na gitmek için en ideal yol, İzmir, Didim, Ayvalık, Altınoluk ve Küçükkuyu üzerinden gitmek. Küçükkuyu'yu geçince hemen sola sapıp, sahil yolunu izleyerek gidebilirsiniz. Bu şekilde hem virajlardan yorulmuyorsunuz hem de yol daha kısa.

Assos yol ayrımına gelince dört yol ağzından Koyunevi yoluna giriyorsunuz. Koyunevi girişinde gelince hemen solda Sokakağzı'nı ve tesisleri gösteren tabelaları takip ediyorsunuz.

ANKARA VE DİĞER ŞEHİRLERDEN GİDİŞ

Sokakağzı'na Ankara Bursa gibi yörelerden gidiyorsanız, Bursa, Edremit, Küçükkuyu, Assos yolu en ideali. Behramkale'ye gelince dört yolda Gülpınar yoluna giriyorsunuz. 15 kilometre sonra karşınıza Koyunevi girişi geliyor. Sonrası hemen sola sapıp 5 kilometre sonra pansiyon ve motellerin bulunduğu, günlük yaşamla turizmin içice olduğu Sokakağzı'na geliyorsunuz. 

DİKKAT Sokakağzı'nın bugüne kadar bakir kalmasında belki de büyük etkisi olduğunu bildiğim 5 kilometrelik toprak yoldan geçerek gidiyorsunuz. Öyle hemen endişelenmeyin. Sadece özel aracınızla gidiyorsanız dikkatli sürün. Yavaş yavaş aracınızı hareket ettirin. Özellikle jeep türü araçla gitmiyorsanız, aracınız alttan herhangi bir yere çarpmıyor. Yolun sadece iki yerinde biraz dikkatli olmalısınız. Sonrası hızlı gitmeye uygun olmayan toprak yol. Rahat rahat aracınızı sürebilirsiniz.

 

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 5.045.632