ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Selimiye
HAVA
DURUMU
Muğla
18/28°
MUGLA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Tam zamanı
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir
Belki

Girit Pansiyon önden görünüş. Üzümlerin altında..

Selimiye'de kalacak yer arıyorsanız öyle kendinize 5 yıldızlı tesis aramayın. Çünkü Selimiye'de genellikle pansiyonlar ağırlıkta. Hem de her biri butik otel kalitesinde, kendinizi evinizde hissedebileceğiniz güzellikte irili ufaklı pansiyonlar. bunların kimi aile işletmesi, bir kaç odalı. Bazıları da ufak şirketlerin elinde. Ama hemen hepsinde keyifli saatler geçirebilirsiniz.

bunlar arasında hobisi olan denizcilik ve yelkenciliği yapmak için İnşaat mühendisliğine ara verip sonra 4 odalı bir pansiyon açan Çetin Kent'in yeri olan Girit Pansiyonu kalacak en iyi yerler arasında gösterebiliriz.

Çünkü ilk olarak bir aile işletmesi. Eşiyle birlikte Çetin Bey, sanki evlerine misafirliğe gelmişsiniz gibi sizinle ilgileniyor. Pansiyonun 4 odasının her biri denizcilik terimleriyle anılıyor. Sancak, İskele, Mizena ve Pruva odaların isimleri. özellikle iskele odası kalınacak en güzel yerlerden biri.  Odaların her birinde klima, saç kurutma makinası, duş yer alıyor. 

Çetin Bey Girit pansiyonu şöyle tanımlıyor:

"Osmanlının Girit adasını ele geçirinceye kadar kaybettiği 130 bin vatan evladının anısına, batı devletlerinin kışkırtmasıyla kapı komşusu müslüman ve hristiyan ailelerin birbirine düşman edildiği günlere, mübadeleyi yaşayan hem Girit'li, hem Anadolu'lu, hem müslüman hem hristiyan zavallı muhacirlere, onların çektikleri acılara ve koca Girit'li Nikos Kazancakis'e de saygıyla."

Burası pansiyon olmasına rağmen, odalarında klima bulunan bir yer. O nedenle keyifle odanızda kalıyorsunuz geceleri. Ayrıca odanın iki camı da açılınca püfür püfür esiyor. En güzel özelliği ise, pencereden bakınca, önce tesisin oturma grubundaki birbirinden güzel çiçekleri ve sonra da neredeyse bütün Selimiye'ye görme şansınız var. Odada yer alan banyo imkanı ise gayet iyi. 

Pansiyonda kalıp bir adımda üzüm çardağı altındaki oturma yerine, bir kaç adımda yemek yiyebileceğiniz masalara, en sonunda da bir adımda şezlongunuza uzanıp bir adımda denize giriyorsunuz. 

Yani büyük otellerin giyinme soyunma, şezlong kapma yarışı burada yok. O nedenle istediğiniz gibi günün tadını çıkarıyorsunuz. 

Girit Pansiyonu'nun en büyük özelliğiyse burada yelken eğitimi alma imkanını olması. Çetin Bey bugunü kadar buraya tatile gelen 300 kişiye 5 yaz sezonunda yelken eğitimi verdiğini belirtiyor. Eğer denizciliğe yelkene ilginiz varsa burası tek adres. Buraya nisan, mayıs ve  haziran aylarında gelince bir haftalıktan başlayan paketlerden birini alıyorsunuz. Hem tesiste kalıp hem de denizde yelken eğitimi alıyorsunuz. 13 saatlik pratik eğitim var. ikinci günde de tekneyi kendiniz kullanıyorsunuz. Hızlı, güvenilir, ehil bir elden yelken eğitimi alıp tatilde sadece güneşlenmeden yeni bir hobi sahibi olarak dönme imkanının olması gerçekten çok güzel.

Pansinonun iskelesine tekne bağlama imkanı da var. muhtarlık teknelere elektrik ve su veriyor. Günlük belli bir ücret alıyor.

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 4.984.921