ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Kars
HAVA
DURUMU
Kars
6/18°
KARS
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
sıcak olur ama yine de gidilir.
Sonbahar:
Kış:
Biraz yağmur ama yine de gidilir
Karlar altında bir başka güzel

NEREDE KALINIR?

KATERİNA PALAS

Kars Kalesi’nin arka tarafında yer alan Katerina Sarayı Oteli, 1879 yılında Hollandalı mimarlar tarafında Çar 2. Nikolay’ın isteği üzerine inşa edilmiş. Önceleri konut, hastane ve askeri birlikler için kullanılmış. 1980 yılında ise yıkılmış ve 2015 yılında restore edilerek otel olarak hizmet vermeye başlamış. Otel eski Baltık mimarisiyle yapıldığı için kış aylarında ısınma sorunu yaşanıyor ama mimarisiyle bulunduğu çevreyle kalanlara keyifli anlar yaşatıyor.

 

SİMER OTELİ

Ayrıca Simer isimli şehir merkezine yürüme mesafesi 10 dakika olan yeni oteli de tercih edebilirsiniz. Burasının genellikle tur şirketleri tercih ediyor ve oda kahvaltı ve yarım pansiyon olarak hizmet veriyor. 3 yıldızlı olarak nitelendirilecek otelin en iyi tarafı sıcak olması. Soğuk Kars gecelerinde burası tercih edilecek yerlerin başında geliyor. Otelde yataklar temiz ve rahat. Yemekler ise lezzetli.

 

CHELTİKOV OTELİ

Kars ’ta konservatuar binası ya da hekim evi diye bilinen Cheltikov Oteli, Baltık mimarisiyle yapılan binadan oluşuyor . Otel Rus Cheltikov ailesi 1877 yılında buraya yerleşiyor. Kendilerine baltık mimarisinde burayı inşa ettirene yaşamaya başlıyor. Bina daha sonra Rus Hükümeti’ne veriliyor. uzun süre Konservatuvar ve opera binası  olarak kullanılıyor. Ruslar Kars’tan ayrılınca da askeri ecza deposu, okul, hastane, doğumevi ve hekim evi olarak kullanıldıktan sonra, 2011 yılında otele dönüşüyor. Otelde 27 oda bulunuyor. Sabahları yöresel ürünlerle kahvaltı verirken, öğlen ve akşam yemeklerinde ise başta Kaz eti ve pilav olmak üzere, hemen hertürlü yöresel yemeği bulmak mümkün.


Fetih Camisi...

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 4.989.866