ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Kars
HAVA
DURUMU
Kars
12/26°
KARS
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
sıcak olur ama yine de gidilir.
Sonbahar:
Kış:
Biraz yağmur ama yine de gidilir
Karlar altında bir başka güzel

DOĞU EKSPRESİ...

Kars’a gitmek için eğer vaktiniz varsa ve tabii ki sabrınız o zaman tek adres, Ankara çıkışlı olarak Doğu Ekspresi’ne binmek. Ankara’dan hareket eden bu trende, eğer yolunu bulup bir de yataklı vagondan yer aldıysanı şanslısın. Çünkü bilet bulmak, son bir kaç yıldır özellikle kış aylarında çok zor. Biletler bir ay önceden internet üzerinden satışa çıkıyor ve dakikalar içinde anında bitiyor.

DDY işletmesi, hemen her gün trene yeni vagonlar ekliyor ama ona rağmen yer bulmak zor. Yer bulduysanız bir de kafa dengi arkadaşlarınız varsa, zorlu bir yolculuk sizi bekliyor. Çünkü yaklaşık 25 saat ama 32 saate varan sürede Kars’a ancak gidebiliyorsunuz. Bu arada vagonlarda yemek ve tuvalet gibi ihtiyaç da sıkıntılı olduğu belirtiliyor. Macera severler için ideal. Özellikle fiyatı çok uygun olduğu için üniversite öğrencileri çok tercih ediyor.

 

Ankara’dan gece yola çıkan trenin en güzel kısmı gündüz seyahat edilen Erzurum Kars arası olduğu belirtiliyor. Yaklaşık 4 saat süren bu yol boyunca, özellikle kışın bembeyaz kar örtüsü altındaki ovaları, dağları, ağaçları ve doğayı izlemek keyifli. Erzincan’dan da trene binerek Kars’a gidebilirsiniz. Bu yol da 8 saat sürüyor ve manzaralı. 

TRENDE YER BULMAK. İlla ki trenle Kars’a gideceğim diyenlerdenseniz size bir tüyo. Bu yolla yataklı vagonlarda yer bulmak biraz daha kolay. Kendisine koltuklu bölümden bir yer alacaksınız. Sonra da yola çıkacağınız gün son saatlerde yataklı bölümde iptal edilen yerleri bulmaya çalışacaksınız. Son dakikada cayanlar oluyor. Onlar sayesinde yer bulma imkanınız var. 

UÇAKLA….

istanbul, Ankara gibi şehirlerden THY ve diğer özel havayolları ile de direk olarak Kars’a gidebiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz, Erzurum’a gidip gün boyu oraya gezip, araçla Kars’a da geçebilirsiniz. Yollar açık ve rahat. Kışın bile yollar sürekli açık tutuluyor. 

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 5.012.423