ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Birgi (Ödemiş)
HAVA
DURUMU
İzmir
22/42°
IZMIR
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Sonbahar:
Kış:

Birgi genel görünüm.

 

Ödemis’e ve Birgi’ye  gitmek için en ideal yollardan biri İzmir’den Selçuk otobanına girmek. Oradan da iki alternatif var. Birinci Torba’dan ayrılarak yola devlet karayolundan gitmek. Bu yolla hemen İzmir yakınlarında bulunan yerleşim yerlerini, köy yaşantısını izleme imkanınız var. Yolda dikkatli araç kullanın. İşaretlere de dikkat edin. Polisler bir çok yerde kontrol yapıyor.

 

İkinci alternatif ise, otobanı Selçuk çıkışına kadar takip edin. Selçuk yol ayrımından çıkınca, hemen solda tire girişi yazısını göreceksiniz. Tabelaları takip edin. Tarlaların içinden, mevsimine göre meyve ağaçlarının arasından şeftalililerin, kirazların  her türlü meyvenin tadına bakarak yola devam edin. Önce Tire’ye geleceksiniz. Sonra da yola devam ederseniz Ödemiş’e....

ALTERNATİF YOL...

İstanbul’dan geliyorsanız, Manisa Akhisar’a kadar geldikten sonra, Gölmarmara, Bozdağ, Gölcük, Salihli üzerinden Birgi’ye gelebilirsiniz. Bu yol İstanbul’dan çıkıp, İzmir üzerinden gelişe göre 150 km daha kısa. Biraz dikkatli olursanız, keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Ürünlerin toplandığı yaz aylarında yollarda kamyon trafiği var. Ama dikkatli olursanız sorun yok.

 

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 5.019.258