ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Sarıgerme
HAVA
DURUMU
Muğla
18/31°
MUGLA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Tam zamanı ama sıcak olur
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir
Gidilebilir

Sarıgerme'de kalacağınız otellerin yemek salonlarında yok yok...

Sarıgerme sahilinin yerleşim alanı olan Osmaniye Köyü içinde, yemek yenecek bir çok restoran, kebapçı ve bahçe içi kır lokantaları bulunuyor. Izgara ve tencere türü yemeklerin yanısıra, Dalyan'dan getirilen kefal balıklarını kiremitte ve buğulamasını yapan lokantalar var. Özellikle turistlerin rağbet ettiği bahçe barları, günün yorgunluğunun atıldığı yerlerin başında geliyor.

Sarıgerme sahilinde meşrubat, bisküvi, cips türü yiyecekler, en önemlisi de su satan bir büfe var.

Gelelim beş yıldızlı otellerin yemeklerine. Magic Life, Iber Otel gibi büyük tesislerin açık büfeleri ise sıcak - soğuk, tüm yiyecek çeşitleri ve dekor zenginliğiyle, bütün müşterilerini memnun ediyor.

Otellerin normal öğünleri dışında, akşam çayları, diskodan dönenlere, gece çorbası gibi ekstra servisleri de limitsiz şekilde uygulanıyor.

Beş yıldızlı otellerde yemeklerin mimarı aşçılar, her zaman turistlerin yanında, kalite kontrolünü sürdürüyor.

KIZARTMA DONDURMA

İber Otel Sarıgerme Park'ın başaşçısı Hayri Şahin'den, siz damak tadını sevenler için özel bir tarif istedik. O da bize, özel günler için hazırlanacak ve sıcak yaz günleri için ideal olan dondurmalı tarif verdi. Tatlının özelliği dondurmanın kızartılması gibi, fusion bir mutfak denemesi. Tadına bakınca beğeneceğinizi umuyoruz.

Dondurma topları öce bir kapta hazırlanan yumurta beyazına batırılıp, ardından hindistan cevizi ile kaplanıyor. Bu şilmei üç kez tekrar ediyorsunuz. Önce yumurtanın akı, ardından hindistan cevizi. Daha sonra da istediğiniz miktarda hazırladığınız dondurma toplarını, buzdolabının derin dondurucusuna koyup 15 dakika bekletiyorsunuz. Amaç, kaplanan dondurmayı kızartmaya dayanıklı hale getirmek.

Dondurmaları daha sonra bir kapta hazırladığınız kızgın yağa atıp kısa süre kızartıyorsunuz. Fazla kızartmamaya dikkat edin. Ardından da hemen servise çıkarıyorsunuz.

Umarız misafirleriniz böylesine ilginç bir dondurma çeşidinden memnun olur.

Afiyet olsun.

Sarıgerme sahilininde yürüyüş yapanlar...

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 4.985.125