ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Poyrazlar
HAVA
DURUMU
Sakarya
17/33°
SAKARYA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Sonbahar:
Kış:

Poyrazlar Gölü'ne giderken ya da dönerken, Adapazarı içinde tarihi köftecide yiyeceğiniz ekmekli özel köftelerin ve içeceğiniz şıranın tadına doyamayacaksınız.

Göl çevresi piknik alanı olarak düzenlenmiş. Bir ölçüde ihtiyaçları karşılayan tabii mevsiminde giderseniz! büfe bulunuyor. Ama piknikçiler yiyeceklerini beraberlerinde götürüyor.

Göle giderken tavuk gördüğünüz evlerden köy yumurtası sorabilirsiniz. Gölde balık tutmak yasak. Ancak izin verildiği zaman yakalanan kızılkanat balıklarıyla menünüzü çeşitlendirebilirsiniz.

Gün boyu tertemiz havada iştahınız iyice açıldıysa, açılmadıysa da farketmez. Mutlaka gidin! Adapazarı deyince ilk akla gelen ıslama köftenin tadına bakın.
Adapazarı depreminden önce şehir merkezinde, bir baska yerde hizmet veren Ünlü Kazım Paşa Köftecisi, Adapazarı çarşı merkezindeki yeni yerinde faaliyetine devam ediyor.

1912 yılından bu yana hizmet veren köftecide, yiyeceklerinizin tadını unutamayacaksınız. Bu köftelerin özelliği ne derseniz!

Izgarada pişirilen köftelerin tadına doyum olmuyor ama, en az köfteler kadar lezzetli olan ekmekler köfteye tadını veriyor.

Yanında turşu ve soğan veriyorlar. İçecekleriniz arasında bulunan şıra da, köfteyle birlikte bir başka lezzette.


Göl kenarındaki piknik alanları her mevsim bir başka güzel...

 

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 5.019.065