ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Polenezköy
HAVA
DURUMU
İstanbul
11/15°
ISTANBUL
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Sonbahar:
Kış:

Polonezköy meydaný

 

Polonezköy'deki lokantalarda, yöreye 1856 yýlýnda yerleþen Polonyalýlar'ýn damak tadýný hemen her yemekte bulmak mümkün. Gideceðiniz restoranlarda öðlenleri genellikle, sayýsý 50'ye ulaþan yemek çeþidi açýk büfede sunuluyor. Akþamlarý ise alakart yemek mümkün. 

Leonardo Restoran'ýn en popüler yemeði, portakal soslu Antoni Steak.

Ayný restoranda, üzümlü anasonlu, çörek otlu, susamlý, kepek ekmeði gibi çeþitleri de bulmak mümkün. Restoranda, Kaðýtta kekikli peynir, böðürtlenli krep gibi yiyecek çeþitleri de bulunuyor.

Restoranýn iþtletmecisi Antoni Dohada'nýn eþi, Ana Dohada'nýn mayýs ayýnda saf alkol ve votkayla imal ettiði ev yapýmý özel viþne ve ceviz likörü, en aðýr yemekleri bile hazmettirici ve damakta tad býrakýcý özellik taþýyor.

Polonezköy’de yemek için ve gerek bahçe düzenlemesiyle gerek havuzuyla gerekse servis ve yemek kalitesiyle gidilecek yerlerin baþýnda Leonardo geliyor. Çünkü yemekleri gerçekten lezzetli ve taze.

 

Polonezköy Meydaný’na gelince, tam meydandan giriþi olan Leonardo Restoran ve cafe olarak genel olarak hizmet veriyor. Ancak yaz aylarýnda yemyeþil çevrenin içinde yer alan havuzuyla da çok keyifli.

Lenardo çok geniþ bir alan içinde, neredeyse üç set bölümünden oluþuyor. Ana giriþte yer alan restoran ve cafe bölümünde özellikle hafta sonlarý açýk büfe olarak lezzetli yemekleri tatma imkanýnýz var.

 

Açýk büfe saat 11.00-17.00 arasý kesintisiz hizmet veriyor. Fiyatlarý çok ucuz deðil ama, Masa baþýndan kalkmadan saatlerce her türlü yemeði yeme þansýnýz var.

 

Yemeðe soðuk kahvaltýlýklar, pilavlar, börekler, salata kýzartmalarla baþlýyorsunuz. Öðlen saat 13.00’de ise büfeye bu kez köfte, pirzola, tavuk ýzgaralar geliyor.

 

Bunlarla da bitmiyor. Arkasýndan sýra tatlýlara gelince öyle her yerde bulamayacaðýnýz lezzetler sizleri bekliyor.  “Alevli meyve tatlýlarý” sýrada.

Bunu da armutlarý, ananaslarý kanyak ile piþiriyorlar. Sonra da üzerlerine çikolata sosu ekliyorlar. Sizlere de lezzetle yemek kalýyor.

Leonardo’da çocuklar için de oyun alanlarý var. Böylece siz yemekle, keyifle vakit geçirirken çocuklar da sýkýlýnca oyun alanlarýna gidiyorlar

Kýr düðününde açýk havada dans.

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
404 Page Not Found
© 1998-2022 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 4.496.394