ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Kurşunlu
HAVA
DURUMU
Antalya
15/20°
ANTALYA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

Kurþunlu Þelalesi...

Kurþunlu Þelalesi'nde konaklama imkaný yok. En yakýn tesisler, Belek ve Antalya'da.

Belek, son yýllarda adý ön plana çýkan turizm merkezlerinden biri. Turizm geçmiþi 5 - 6 yýllýk. 200 kilometre karelik bir alan, fýstýk çamlarý ile kaplý. Sahili ise 20 kilometre uzunluðunda. Tatil köylerinin ve turizm tesislerinin hemen hepsi fýstýk çamlarýnýn içinde yer alýyor. Bu aðaçlarýn burada ne iþi var gibi bir soru aklýnýza gelebilir. Yetkililerin verdiði bilgiye göre fýstýk çamlarý, geçen yüzyýlda Sultan Abdülaziz döneminde dikilmiþ. Amaç denizden ilerleyen kumlarý önlemek. Gerideki verimli tarým topraklarýný koruma altýna almak. Cumhuriyet döneminde de orman bölgesi geliiþtirilmiþ. Yani orman tamamiyle insan emeðinin ürünü. Turizm yatýrýmcýlarýndan bölgeye tatil merkezleri yaparken bu dokuya önem vermeleri istenmiþ. Sonuçta da ortaya çam aðaçlarýnýn arasýnda keyifli tatil köyleri çýkmýþ. Bunlarýn arasýnda yer alan golf tesisleri ise, dünyanýn önemli tatil merkezleri konumunda...

Yörenin en büyük özelliði ise yeþil dokunun korunmasý sonucunda, göçmen kuþlarýn uðrak yeri olan nehirler, sazlýklar ve göletler yer alýyor. Bölgenin tüm atýk sularý merkezi bir arýtma merkezine veriliyor. Buradan elde edilen su da yeþil alanlarýn sulanmasýnda kullanýlýyor.

Sonuçta bölgede, "Alternatif Turizm" ön plana çýkmýþ.

Mia Belpark Village ve Palace, Belek'te kalýnacak adreslerden biri.

 

MÝA BELPARK VÝLLAGE VE PALACE

Ailece tatile çýkmak istiyorsanýz, bu tesis tam size göre diyebiliriz. Çünkü otel konforunu arayanlar için, beþ yýldýzlý otelin bütün niteliklerini bulabileceðiniz Palace bölümü bütün ihtiyaçlarýnýza cevap verebilecek özelliklere sahip. Otelin villa bölümünde ise Türk tipi olarak yapýlan evlerde kalabiliyorsunuz. Çocuklar için iki havuzun bulunduðu, toplam 2'si kapalý 5 yüzme havuzu, 2'si aydýnlatmalý 8 tenis kortu, 9 delikli golf akademisi, restoranlar, barlar, Türk hamamý ve diðer etkinlikleriyle tatilcilerin bütün ihtiyaçlarýna cevap verecek özelliklere sahip.

National Golf Club tesisleri, Avrupa'nýn sayýlý tesisleri arasýnda yer alýyor.

 


NATIONAL GOLF CLUB

Burasý golf sporuna hizmet veren Türkiye'deki en önemil tesislerden biri. Profesyonel golçülerin hayranlýk duyduðu bu tesis, 18 çukurlu golf alanýna sahip. 9200 dönümlük alan üzerinde kurulu. Çukurlarýn birbirleri ile ortak özellik taþýmamasý, 9 çukurlu eðitim ve alýþtýrma sahasýna sahip olmasý, çeþitli turnuvalarýn burada yapýlmasýný saðlýyor. Türkiye'de yeni yeni tanýnmaya baþlayan bu sporu yapýlabilecek en güzel yerlerden biri National Golf Club.

Bölgede ayrýca yine golf oynayýp kalabileceðiniz Adora Golf Resort Hotel, Paradise Tatbeach Golf Otel gibi oteller yer alýyor.

Kurþunlu Þelalesi'nde yürüyüþ keyfi...

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
404 Page Not Found
© 1998-2022 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 4.496.313