ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Dalyan
HAVA
DURUMU
Muğla
23/36°
MUGLA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Sonbahar:
Kış:

Köyceğiz Gölü'nü Akdeniz'e bağlayan 7 mil uzunluğundaki sazlarla kaplı kanallarda
gezinti yapmak, size büyükşehirlerin yorgunluğunu unutturacak güzellikte...

Dalyan'da, Marmaris veya Sarıgerme'de olduğu gibi, tatil köyleri ve beş yıldızlı ultra oteller yok. Ancak konforlu, her türlü ihtiyaca cevap veren, klimalı tesislerin yatak kapasiteleri ve pansiyonlar oldukça fazla... İztuzu kumsalı caretta caretta cinsi kaplumbağaların yumurta bıraktıkları yer olduğu için, burada gece kalma şansınız yok. Çünkü burada denize girmek için sadece 08.00 - 14.00 satleri arasında kalabiliyorsunuz. Gece kalmak yasaklanmış. Bu bölgede Doğal Hayatı Koruma Derneği üyeleri ve bekçiler görev yapıyor. Bölge çevrecilerin sıkı kontrolünde. Aman yanlış bir şey yapmayın. Kaplumbağalara da sahip çıkın. Dalyan'da her bütçeye uygun bir çok motel ve pansiyon var. Bunlardan biri de "Palm Garden Oteli".

OTEL PALM GARDEN

Orhan Yılmaz'a ait 24 odalı bu aile işletmesi. Gürpınar Mahallesi'nde yer alıyor. Havuzu, restoranı, barı ve bahçesiyle hizmet veriyor.

DİPDAĞ OTELİ

Halil Dipdağ işletmesindeki tesis, 17 odalı, havuzlu, barlı ve kanala 50 metre mesafede.

VİLLA DURAN

Apart daireleri tercih eden çocuklu aileler için bir başka seçenek Villa Duran... Osman Duran'a ait, 4'er kişilik mutfak ve banyolu, 8 daireli tesis yılboyu açık. Yüzme havuzlu. Arzu edenlere yemek pişiriliyor.

CARETTA CARETTA PANSİYON

Dalyan'da kalabileceğiniz ilginç pansiyonlardan biri de burası. Özelliği İstanbul'dan, hızlı yaşam koşullarından kaçan basın yayın kökenli üç genç insanın işlettiği yer olması. Odalarıyla, yöresel tadları bulabileceğiniz sabah kahvaltılarıyla, müziğiyle güzel bir pansiyon. Tesisin bir de web sayfası var.

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 5.019.067