ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Çıralı (Olympos)
HAVA
DURUMU
Antalya
11/26°
ANTALYA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

Denize bir kaç adım uzakta restoran ve barlar yer aliyor.

Çıralı sahiline indiğinizde kumsalın hemen arkasında yer alan yolun kenarında sıra sıra dizili bir çok restoran bulunmakta. Buralarda özellikle akşam yemeğinde oturduğunuzda, dalgaların sesini dinleyip yemek yeme imkanınız var. Ancak daha önce sahilde bulunan Oleander Restoran, şimdi biraz içerde ağaçların altında Cemal Demir tarafından işletiliyor yine. Kendisi mutfağa geçip kimi zaman sabah denizde yakalanan balıkları istediğiniz gibi size hazırlıyor. Kimi zaman da her türlü et ve tavuk ürünlerini. Hepsinin de tadı nefis. Mum ışığında istediğiniz yemeği, güzel müzik eşliğinde dinleme imkanı da cabası... 


Yöresel balıkların lezzeti bir başka...

Restoranında bölgenin balıklarını çok özel soslarla ve çok taze olarak yiyebilirsiniz. Akdeniz’in balıkları büyüklüklerinden ve suyun çok tuzlu olmasından dolayı biraz yavan olurlar..Bölgenin en önemli balığı Grida’dır Kum ve Kaya olmak üzere iki çeşidi vardır.

Kaya gridasına yörede Arap derler ve en makbulü bu balıktır. Kuzu balığı da bölgenin balığı olup dediğim gibi yavandır ama Cemal Usta'nın soslarını sadece deneyin. Kırmızı sinavrit, Mercan, Barbun, Kılıç ve döneminde Orkinos ve levrek veya Kuzudan Cemal ustanın yapacağı fırında tuzlama balık kültürü olanların bileceği lezzetlerdir.

Oleander restoran ve bar ismini Zakkumdan almıştır. Oleander’in diğer özelliklerinden biri de salataları. Bölgenin doğal ürünlerinden yapılan salataları mutlaka tatmalısınız.

GÜNEŞ PANSİYON VE LEZZETLİ KAHVALTILAR

Güneş pansiyon 150 portakal ağacının içinde kurulmuş, rengarenk çiçeklerin arasında bir yer. Tek katlı müstakil odalarda her turlu konfor mevcut. Klima sıcak su ve sessizlik. Güneş Pansiyon’un kahvaltıları mükemmel Filtre kahve bile var.

Sabahları yine ağaçların altında yapacağınız kahvaltıda nefis ev reçellerini, turunç portakal, kayısı, vişne ve çilek, yanında her gün sürpriz olarak gelen ev börekleri, hamurlar, menemen, omlet, gibi değişikliklerle zenginleştirilmiş sabah kahvaltıları.

Recep ve Yasin kardeşlerin işlettiği Güneş pansiyon da rahatlıkla kalınacak yerlerden biri. Denize 100 metre civarında. Zaten SİT bölgesi olduğundan genellikle bütün pansiyonlar ve moteller denize uzak.


Derya kuzusu bunlar.

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
© 1998-2019 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 2.620.255