ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Assos
HAVA
DURUMU
Çanakkale
16/24°
CANAKKALE
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
En güzel zaman
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Biraz yağmur ama yine de gidilir
Biraz yağmur ve rüzgara karşın yine de gidilir

Assos'a gitmek için İstanbul'dan yola çıkacakların iki alternatifi var.Bunlardan ilki, bilinen ana yol E-5 karayolu. Yani yeni adıyla D-100 karayolu. Ancak bu yolun en büyük tehlikesi, ağır taşıtların fazlalığı. Yani TIR ve kamyon trafiği çok yoğun. Eğer canınız kamyonlarla yol boyunca yarışmak istiyorsa bu yolu kullanın.

Diğer alternatifiniz ise, TEM otoyolunu kullanarak Tekirdağ'a kadar gitmek. Bu yolun da en büyük dezavantajı, kendisini otomobil yarış pilotu gibi yoluna devam eden sürücüler. Bu yolda da aşırı hız tehlikesi çok yüksek. Siz en iyisi yolunuza orta şeritten devam edin.

Tekirdağ'a ulaşınca ilk işiniz ya sahilde ya da şehir içinde Ali Baba'dan Tekirdağ köftesi yemek olsun. Bilenler bilir bu köftenin tadı bir başka. Öyle marketlerde satılanlara pek benzemez. Yemek molasının ardından yola Çanakkale yönünde devam edin. Çanakkale'ye isterseniz Eceabat'tan arabalı vapurla geçebilirsiniz. Ya da Kilitbahir'den ufak tekneleri de kullanabilirsiniz. Ancak Çanakkale'ye geçince, bu kez molayı asma yaprağında sardalya yiyerek yapın. Üstüne de peynir tatlısını- bir de fırında kızarmışı olursa çok iyi olur - yiyin. Sonra da yola keyifle çıkın.

Çanakkale'den sonra Ayvacık'tan sağa dönenleri, asfalt, iki şeritli,biraz rampa, biraz virajlı orman için keyifli bir yolculuk bekliyor. Behramkale Osmanlı köyü sonrasında Büyük Liman'a inen parke dik yokuşu yavaşça inerek, sahile ulaşabilirsiniz.

Assos, İstanbul'a 400, Bursa'ya 300, İzmir'e 270, Çanakkale'ye 100 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Şimdiden iyi yolculuklar dileriz...


Assos'ta sokaklar. 

 

ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2023 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 26.12.2022    Toplam Ziyaretçi: 4.685.652