ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Şirince
HAVA
DURUMU
İzmir
21/34°
IZMIR
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Sonbahar:
Kış:

Şirince yolu üzerinde mola vermeyi sakın ihmal etmeyin. Selçuk, Ortaklar meydanında minik sazlardan çöplere dizilerek yapılan şişlerin tadına doyulmuyor. 
Şirince'de çöp kebabı daha leziz, daha değişik atmosferde yeniyor. 8 çubuğa dizili çöp kebabı, porsiyonu yanında, Türkiye'nin bir çok yerinde kekik verilirken, bölgede kimyon kullanılıyor. Ocakbaşı, Grup, Köy Restoran, Sultanhan gibi restoranların kapalı ve bahçe bölümleri, Şirince'ye gelen turistlerle doluyor. Köyde çok sık rastlayacağınız gözlemeciler de var. Peynirli ve kıymalı çeşitlerin yanında, köy ayranı ve kendi imal ettikleri ev şarabını da sunuyorlar. Buraya gelince durmak gerekiyor. Çünkü!

 

Çünkü....Şirince'nin çevresi bağ ve bahçelik. Ege'nin ılık ve temiz havasında yetiştirilen üzümlerden hemen her evde şarap yapılıyor. Çarşı içinde, ahşap dekorlar arasında Şirince ev şaraplarının sunulduğu  Şarap Evi de yer alıyor. Fatoş ve Kadir Yıldırdı'ya ait aile işletmede bir kadeh şarap içen yerli ve yabancı turistler, Osmancık çavuş üzümlerinden yapılma şaraplara olan hayranlıklarını, beraberlerinde götürdükleri Şirince şaraplarıyla belirtiyorlar.

 
ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 4.984.746