ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Adrasan
HAVA
DURUMU
Antalya
22/27°
ANTALYA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

 

 

Adrasan ya da yeni adıyla Çavuşköyü, SİT alanı olarak bilindiği için, yapılaşma yasak. Burada bulunan tesislerde yıllardır önce mavi yolculuk yatlarına hizmet için kurulan binalardan oluşuyor. O nedenle Adrasan'a gidince beş yıldızlı tesis hizmeti bulmayı beklemeyin.

Ancak tesislerde yüzme havuzu, sıcak- soğuk su, her türlü yiyecek- içecek bulmak mümkün. Zaten Adrasan'da beş yıldızlı tesis yok. Trafik kargaşası da yok.

Var olana gelince. Deniz , güneş, kimsenin birbirini rahatsız etmediği,  2 kilometre uzunluğunda kumsal, sakin  atmosfer, güzel yemekler, kalacak aile pansiyonu ve otelleri...

Kalacak yerlere gelince. Sahilde, deniz kenarında, kumsala 20 adım uzaklıktaki Adrasan Otel, bahçe içinde 10 bungalow ve 15 odalı otel binasından oluşuyor. Bu yılki seçimlerde belediye Başkanı seçilen Mustafa Taşkın, ailesiyle 20 yıldır bu tesisi işletiyor. Tesisin odaları temiz. Bungalowlar ise betondan yapılma. İçinde banyo ve tuvalet de yer alıyor. Ağaçların arasında bulunan tesis, hemen her yıl gelen Avrupalı ve yerli turistlerin tercihi. İçinde, birbirinden leziz yemeklerin sunulduğu restoranı, akşam serinliğini tadabileceğiniz açıkhava barı ile hizmet veriyor. Otelden çevre gezilerine ve sualtı sporlarına katılma imkanı da var.

 

Adrasan Otel'in restoranına oturunca sizi böyle bir manzara bekliyor.
Deniz, kumsal kısaca her şey elinizin altında yer alıyor. Yemek beklerken
bir koşu denize girip yerinize oturma imkanınız bile var.

Adrasan sahilinde güneşlenenler. Merak etmeyin en kalabalık hali sahilin bu!

Adrasan Motel'in sahibi Mustafa Taşgın'ın dört kardeşinin de yanyana pansiyonları aynı sahilde yer alıyor. Böyle bir aile herhalde Türkiye'de yok. Her tesisin bir başka özelliği var. İşletmeler de bağımsız. Aynı aileye ait Koreli Pansiyon 16 odalı.

Otel Ford ise 28 odalı restoran ve barı var. İngiliz turistlerin tercih ettiği otelin yüzme havuzu da yer alıyor.

Çevrede ayrıca kalabileceğiniz başka ailelere de ait pansiyon da yer alıyor. Bu tesislerin hepsinin önü halka açık kum plaj. Denize çocuklarınızı yalnız bırakabilirsiniz. Çünkü yaklaşık 50 metrelik bölümü diz kapaklarını geçmiyor.

Adrasan sahilinde, yeni düzenlenen imar planına uygun olarak yapılan, her odasında klima ve telefon bulunan 3 yıldızlı Cengiz Kaan Hotel ise sahilden 200 metre içeride. Ancak etrafında başka bir tesis olmadığı için rahat. Büyük yüzme havuzu ile çam ağaçlarının arasında bulunan tesis, sıcaklardan bunalanlar için kaliteli ve titiz işletmeciliğiyle hizmet veriyor.

Adrasan sahilinin genel görünüşü...

 

 

ARAMA
EDİTÖRDEN
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
© 1998-2024 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 11.01.2024    Toplam Ziyaretçi: 4.984.888