ANA SAYFA GİZLİ CENNETLER FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR HAKKIMDA İLETİŞİM
Adrasan
HAVA
DURUMU
Antalya
15/20°
ANTALYA
NE ZAMAN
GİDİLİR?
İlkbahar:
Yaz:
Gidilebilir
Gidilebilir ve sıcak
Sonbahar:
Kış:
Gidilebilir tam zamanı
Gidilebilir ama yağmur var

 

 

Adrasan ya da yeni adýyla Çavuþköyü, SÝT alaný olarak bilindiði için, yapýlaþma yasak. Burada bulunan tesislerde yýllardýr önce mavi yolculuk yatlarýna hizmet için kurulan binalardan oluþuyor. O nedenle Adrasan'a gidince beþ yýldýzlý tesis hizmeti bulmayý beklemeyin.

Ancak tesislerde yüzme havuzu, sýcak- soðuk su, her türlü yiyecek- içecek bulmak mümkün. Zaten Adrasan'da beþ yýldýzlý tesis yok. Trafik kargaþasý da yok.

Var olana gelince. Deniz , güneþ, kimsenin birbirini rahatsýz etmediði,  2 kilometre uzunluðunda kumsal, sakin  atmosfer, güzel yemekler, kalacak aile pansiyonu ve otelleri...

Kalacak yerlere gelince. Sahilde, deniz kenarýnda, kumsala 20 adým uzaklýktaki Adrasan Otel, bahçe içinde 10 bungalow ve 15 odalý otel binasýndan oluþuyor. Bu yýlki seçimlerde belediye Baþkaný seçilen Mustafa Taþkýn, ailesiyle 20 yýldýr bu tesisi iþletiyor. Tesisin odalarý temiz. Bungalowlar ise betondan yapýlma. Ýçinde banyo ve tuvalet de yer alýyor. Aðaçlarýn arasýnda bulunan tesis, hemen her yýl gelen Avrupalý ve yerli turistlerin tercihi. Ýçinde, birbirinden leziz yemeklerin sunulduðu restoraný, akþam serinliðini tadabileceðiniz açýkhava barý ile hizmet veriyor. Otelden çevre gezilerine ve sualtý sporlarýna katýlma imkaný da var.

 

Adrasan Otel'in restoranýna oturunca sizi böyle bir manzara bekliyor.
Deniz, kumsal kýsaca her þey elinizin altýnda yer alýyor. Yemek beklerken
bir koþu denize girip yerinize oturma imkanýnýz bile var.

Adrasan sahilinde güneþlenenler. Merak etmeyin en kalabalýk hali sahilin bu!

Adrasan Motel'in sahibi Mustafa Taþgýn'ýn dört kardeþinin de yanyana pansiyonlarý ayný sahilde yer alýyor. Böyle bir aile herhalde Türkiye'de yok. Her tesisin bir baþka özelliði var. Ýþletmeler de baðýmsýz. Ayný aileye ait Koreli Pansiyon 16 odalý.

Otel Ford ise 28 odalý restoran ve barý var. Ýngiliz turistlerin tercih ettiði otelin yüzme havuzu da yer alýyor.

Çevrede ayrýca kalabileceðiniz baþka ailelere de ait pansiyon da yer alýyor. Bu tesislerin hepsinin önü halka açýk kum plaj. Denize çocuklarýnýzý yalnýz býrakabilirsiniz. Çünkü yaklaþýk 50 metrelik bölümü diz kapaklarýný geçmiyor.

Adrasan sahilinde, yeni düzenlenen imar planýna uygun olarak yapýlan, her odasýnda klima ve telefon bulunan 3 yýldýzlý Cengiz Kaan Hotel ise sahilden 200 metre içeride. Ancak etrafýnda baþka bir tesis olmadýðý için rahat. Büyük yüzme havuzu ile çam aðaçlarýnýn arasýnda bulunan tesis, sýcaklardan bunalanlar için kaliteli ve titiz iþletmeciliðiyle hizmet veriyor.

Adrasan sahilinin genel görünüþü...

 

 

FOTOĞRAFLAR
YORUMLAR
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
FACEBOOK YORUMLARI
ARAMA
E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize kayıt olun, sitemizdeki güncellemelerden haberiniz olsun...
YORUMLAR
    Henüz yorum yapılmamış...
404 Page Not Found
© 1998-2022 www.gizlicennetler.com sitesinde yer alan sayfaların her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a aittir.
Site sahibinin izni olmadan kesinlikle kullanılamaz, başka yerde yayınlanamaz.
Son Güncelleme: 25.01.2018    Toplam Ziyaretçi: 4.496.441