Sarıgerme 

Sürekli değişen hava akımı...Denizinde ve kumsalında en ufak taş ve çakıl bulunmayan kilometrelerce uzunluktaki sahil şeridi...

Deniz sezonunu  açmak için Sarıgerme'den daha iyi bir yer bulamazsınız...

Sarıgerme sahilinde, iri taneli kumların üzerinde çıplak ayakla yürümek, hem vücudunuzdaki stresi atıyor, hem de ayaklarınıza masaj yerine geçiyor.
Sarıgerme sahilinde, iri taneli kumların üzerinde çıplak ayakla yürümek, hem vücudunuzdaki stresi atıyor, hem de ayaklarınıza masaj yerine geçiyor.

NASIL GİDİLİR?

İstanbul'dan yola çıkacaklar için, çeşitli alternatifler var. En kısa ulaşım, uçakla Dalaman havaalanına gitmek. Buradan taksiyle Sarıgerme'ye gidebilirsiniz.
Sarıgerme - Dalaman arası sadece 12 kilometre.

Bu yüzden uçaktan inince en çabuk plaja kavuşabileceğiniz tatil köylerinin bulunduğu yer olarak da ünlü Sarıgerme...

ÖZEL ARAÇ

Özel aracı ile yola çıkanlar, İzmir, Aydın ve Muğla'yı geçtikten sonra, Sakar Geçidi'ni inince, Fethiye - Göçek yönüne dönmelisiniz. Köyceğiz'i geçtikten sonra, Ortaca'ya varacaksınız.

Sarıgerme yoluna saparsanız, sağlı sollu meyve bahçeleriyle dolu asfalt yoldan Osmaniye köyüne ve Sarıgerme'ye ulaşacaksınız. 

OTOBÜS

Otobüs yolculuğunu seçenler Ortaca'da ineceksiniz. Minübüsler Sarıgerme'ye 15 -20 dakikalık mesafesi olan Ortaca'dan devamlı seferle yapıyorlar.

Sarıgerme sahilinde bulunan Magic Life Oteli'nin bahçesinde,<br>kendinizi bir başka dünyada hissediyorsunuz.
Sarıgerme sahilinde bulunan Magic Life Oteli'nin bahçesinde,
kendinizi bir başka dünyada hissediyorsunuz.

Sarıgerme, son yıllarda turizm alanında yaptığı atak ve hızlı gelişimlerle, adından çok söz ettiriyor.

İlginç doğası, çevre zenginliği ve tarihiyle de ilgi çeken tatil beldeleri arasında yer alıyor.

En büyük özelliği ise, Fethiye, Dalyan, Göçek gibi turizm merkezlerine olan yakınlığı.

Kaunos, Telmessos, Pisilis antik kentleri üçgeni içinde yer alması ve sürekli esen rüzgarıyla sörfçülerin ilk tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Geceleri mavi yolculuğa çıkan yatları ağırlayan Sarıgerme, "Yatların uyuduğu sahil" olarak belleklere kazınıyor.

Sarıgerme sahilinin genel görünümü... Önde İber oteli...
Sarıgerme sahilinin genel görünümü... Önde İber oteli...

Beş yıldızlı üç büyük otel, "Magic Life", İber ve Valtur Sarıgerme sahilinde yer alıyor. Osmaniye Köyü'nde motel, apart ve pansiyon, Sarısu'da ise belediyenin kamp alanları var. Osmaniye köyü içinde, "Otel Aydemir", "Kardinal Sonne Pansiyon" gibi konaklama tesisleri dışında, vadide yer alan ve yeni açılan tesisler de göze çarpıyor. Bunlardan biri de Mesut Arslan ve eşinin işletmesi altındaki, "Pisilis Motel". 24 oda ve 60 yatak kapasiteli motelin restoranı, havuzu, barı ve otoparkı var. Etrafı ormanlarla çevrili. İçi çiçekli, sakin ve huzurlu ortamda tatil yapmak isteyenlerin tercihi bu motel...

IBER OTEL SARIGERME PARK

Pisilis antik kenti yakınında yer alıyor. 20'si suit, 744 yataklı 372 odalı otelin odaları, müzik, uydu TV, klima, özel kasa ve balkonlu. Restoran ve üç barı olan tesisin toplantılar için 350 kişilik salonu bulunuyor.

MAGİC LIFE OTELİ

224 odası, her türlü spor, aktivite, animasyon ve konforuyla ultra oteller kategorisinde yer alıyor.

Magic Life'a, bir kez ücret ödenince konaklama süresince hiçbir şeye para ödenmiyor. Otelin hayvanat bahçesi bile var...

Sarıgerme'de kalacağınız otellerin yemek salonlarında yok yok...
Sarıgerme'de kalacağınız otellerin yemek salonlarında yok yok...

Sarıgerme sahilinin yerleşim alanı olan Osmaniye Köyü içinde, yemek yenecek bir çok restoran, kebapçı ve bahçe içi kır lokantaları bulunuyor. Izgara ve tencere türü yemeklerin yanısıra, Dalyan'dan getirilen kefal balıklarını kiremitte ve buğulamasını yapan lokantalar var. Özellikle turistlerin rağbet ettiği bahçe barları, günün yorgunluğunun atıldığı yerlerin başında geliyor.

Sarıgerme sahilinde meşrubat, bisküvi, cips türü yiyecekler, en önemlisi de su satan bir büfe var.

Gelelim beş yıldızlı otellerin yemeklerine. Magic Life, Iber Otel gibi büyük tesislerin açık büfeleri ise sıcak - soğuk, tüm yiyecek çeşitleri ve dekor zenginliğiyle, bütün müşterilerini memnun ediyor.

Otellerin normal öğünleri dışında, akşam çayları, diskodan dönenlere, gece çorbası gibi ekstra servisleri de limitsiz şekilde uygulanıyor.

Beş yıldızlı otellerde yemeklerin mimarı aşçılar, her zaman turistlerin yanında, kalite kontrolünü sürdürüyor.
Beş yıldızlı otellerde yemeklerin mimarı aşçılar, her zaman turistlerin yanında, kalite kontrolünü sürdürüyor.

KIZARTMA DONDURMA

İber Otel Sarıgerme Park'ın başaşçısı Hayri Şahin'den, siz damak tadını sevenler için özel bir tarif istedik. O da bize, özel günler için hazırlanacak ve sıcak yaz günleri için ideal olan dondurmalı tarif verdi. Tatlının özelliği dondurmanın kızartılması gibi, fusion bir mutfak denemesi. Tadına bakınca beğeneceğinizi umuyoruz.

Dondurma topları öce bir kapta hazırlanan yumurta beyazına batırılıp, ardından hindistan cevizi ile kaplanıyor. Bu şilmei üç kez tekrar ediyorsunuz. Önce yumurtanın akı, ardından hindistan cevizi. Daha sonra da istediğiniz miktarda hazırladığınız dondurma toplarını, buzdolabının derin dondurucusuna koyup 15 dakika bekletiyorsunuz. Amaç, kaplanan dondurmayı kızartmaya dayanıklı hale getirmek.

Dondurmaları daha sonra bir kapta hazırladığınız kızgın yağa atıp kısa süre kızartıyorsunuz. Fazla kızartmamaya dikkat edin. Ardından da hemen servise çıkarıyorsunuz.

Umarız misafirleriniz böylesine ilginç bir dondurma çeşidinden memnun olur.

Afiyet olsun.

Sarıgerme sahilininde yürüyüş yapanlar...
Sarıgerme sahilininde yürüyüş yapanlar...

Sarıgerme sahilinde, kaldıkları otelin havuzbaşında ellerindeki soğuk içecekleriyle serinlemeye çalışan turistler...
Sarıgerme sahilinde, kaldıkları otelin havuzbaşında ellerindeki soğuk içecekleriyle serinlemeye çalışan turistler...

Narenciye deposu olan Ortaca'da nisan ve mayıs ayları narenciye çiceklerinin yoğun parfüm kokusu etkisinde kalırken, bölgede her türlü deniz ürünü bulunuyor.

Dalyan'da Dalko tesislerinden ekonomik fiyatlı balıkları arasında kefal, levrek, çipura, sazan, yılan balığı belediye hoporlörlerinden yapılan anonslarla halka satılıyor.

Havyar ve çiçek balı yöreye has lezzetler taşıyor.

Sarıgerme'şehir merkezinde, akşam saatlerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.
Sarıgerme'şehir merkezinde, akşam saatlerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sarıgerme sahilinde, yürüyüşün ve sevginin tadını çıkaranlar.
Sarıgerme sahilinde, yürüyüşün ve sevginin tadını çıkaranlar.

Yıllar önce Sandros dağlarından kesilen nitelikli tomruklar, Dalaman Çayı'nda taşınırmış. Denize taşmasın diye de nehrin ağzına ağ gerilirmiş. Bölgede "Sarısu" isimli bir de çay varmış. İşte bu ağ germe işlemi ile çayın ismi birleşince, yörenin adı "Sarıgerme" oluvermiş.

Yılların rötarını, dev adımlarla kapatan tatil merkezi Sarıgerme, her yerde rastlanmayan doğası, yöresel özellikleri ve çevre zenginliğiyle tatilcilerin gözdesi.

Muğla iline bağlı Dalaman'a 12 kilometre uzaklıktaki Sarıgerme, uçaktan inince en çabuk plaja kavuşulan yer olarak da cazibesini koruyor.

Aslına bakarsanız, Sarıgerme'nin en gözde tatil merkezlerinden biri haline gelmesinin bir çok nedeni var. Bunlardan en önemlisi ve deniz ve kıyı şeridi. Bir mil açıkta bulunan Babaada, bir tür dalgakıran görevi yapıyor. Aynı zamanda kıyı şeridi arasında suyu sürekli sirkülasyonunu da sağlıyor. Sıcaktan bunalan ve durgun havayı sevmeyenlere doğal klima görevi, yapan hava akımı ve suyun değişkenliği gibi avantajlar, sörf ve yelkenciler için vazgeçilmez tadlar sunuyor.  Sahile yan yana gelen dalgalar, yüzenlere sadece bir kez temas edip geçiyor. Deniz, çocukların bile yüzebileceği sığlıkta, metrelerce devam ediyor. Kumsal ve denizde en ufak bir taş veya çakıla rastlanmıyor. Her mevsim değişen kıyı şeridi üzerinde ve su içinde kilometrelerce yürüyerek brozlaşabiliyorsunuz.

Bu yürüyüş ayak sağlığı için de en güzel masaj oluyor. Vücuttaki stress ve biriken elektrikten kurtulma, iyot, oksijen tedavisi gibi yararlar sağlarken, su içinde yürürken daha çok efor gerektiğinden bacak adalelerini de kuvvetlendiriyor.

Vücuda yapışmayan ince kumun altında ve İber Otel'in bahçesinde ise, Pisilis Antik Kenti kalıntıları bulunuyor.

Kumlar arasında Psilis antik kentin kalıntıları...
Kumlar arasında Psilis antik kentin kalıntıları...

Sarıgerme'nin yerleşim alanı olan Osmaniye Köyü, Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği tarafından düzenlenen sahil plaj bandının biraz gerisinde bulunuyor.

Köyle sahil arasında ulaşım, 5 dakikalık yolculukla çek çek arabaları ile sağlanıyor.Turistler akşam olduğunda köy içindeki çarşıda toplanıyorlar. Kuyumcu, bar, restoran, hediyelik eşya ve halıcıların yer aldığı ışıl ışıl çarşıda, yeni düzenlemeyle köy dışından geçen trafikten etkilenmeden dolaşan turistlerin son durakları ise, saat 24.00'de açılan Pascha Disco. Taş duvarlı bu açık hava diskosunun en önemli özelliği, doyurucu ses kalitesini, istanbul Kuruçeşme'den getirilen müzik setine borçlu olması.

Disko'da günün yorgunluğunu atanlar...
Disko'da günün yorgunluğunu atanlar...

GÖRÜLECEK YERLER

Çevrede görülecek yerlerin başında "Aşı Koyu" geliyor. Ovacık köyü üzerinden toprak yolla ulaşılan köy, Dişibilmez- Karaburun arasında yer alıyor. Çevre kum sahili, ilginç kayalıklar ve çam ağaçlarıyla kaplı. Durgun koy, yatların da başlıca uğrak yeri. Büyük otellerin plaj kalabalıklığından sıkılan konukları, jeep ve kamyonetlerle, bu koya gelereke günboyu denizin tadını çıkarıyor.

Gün içinde geçilip görülecek yerlerin arasında, 22 kilometre uzaklıkta Dalyan, 32 kilometre uzaklıkta Göçek ve 12 Adalar, 65 kilometre uzaklıkta Fethiye, 90 kilometre uzaklıkta ise Marmaris bulunuyor.

RAFTİNG TUTKUNLARI !

Rafting'e meraklıysanız, Köyceğiz yolu üzerinden Beyobası sapağını takip ederek, Akköprü'nün bulunduğu rafting başlangıç sahasına ulaşabilirsiniz. Eğer canınız dere üzürinde kurulu teraslarda, yemyeşil bitki örtüsü arasında kuş ve su sesi dinleyerek kiremitte alabalık ve patlıcan közleme yemek isterse, Beyobası sapağından dönüp, Topgözü kanyonunda Yuvarlakçay'a gidebilirsiniz.

DENİZ DİBİNİ SEVENLER !

Sarıgerme'de kalanlar için, Babaadası etrafında dalış veya adanın zirvesine çıkıp çam ağaçlarının gölgesinde rüzgarın sesini dinleyerek, Sarıgerme sahillerini seyretmek zevkli olabilir. Paraşüt , kayak , banana , sörf , yelken , jet-ski ve kano da Sarıgerme'de yapabilecekleriniz arasında yer alıyor.

Gerek foto safariye çıkmak, gerekse rehber eşliğinde çevreyi zahmetsiz geziler yapmak isteyenler, Pisilis Motel'de düzenlenen turlara katılmak için, Mesut Arslan ile bağlantı kurabilirler.

Sarıgerme plajında karşınıza leylekler bile çıkabilir...
Sarıgerme plajında karşınıza leylekler bile çıkabilir...

Sarıgerme sahili karşısında bulunan Baba adası,<br>bölgeye su ve hava sirkülasyonu sağlıyor...
Sarıgerme sahili karşısında bulunan Baba adası,
bölgeye su ve hava sirkülasyonu sağlıyor...

İBER OTEL
Tel :
0252 286 80 31
Faks: 0252 286 80 43

MAGIC LIFE
Tel : 0252 286 80 63

VALTUR HOLIDAY
Tel : 0252 286 80 01

OTEL KARDİNAL
Tel : 0252 286 80 28

AYDEMİR OTEL
Tel : 0252 286 81 08

Sarıgerme'de sahilin güzelliği sizi büyüleyecek...
Sarıgerme'de sahilin güzelliği sizi büyüleyecek...

IBEROTEL
SARIGERME PARK
****

İberotel Sarıgerme  Park, Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme'de, rüya gibi bir koyun  ince kumlu sahilinde yer alıyor.

Dalaman Havalimanı'na indikten 15 dakika  sonra, kristal temizliğinde ve parlaklığında denizde yüzme şansına sahipsiniz.

Tesis : 372 çift kişilik odası bulunan tesiste,  bütün odalarda WC, uydu yayını, klima tertibatı, kasa, minibar, telefon, radyo ve saç kurutma makinası bulunuyor.

İberotel Sarıgerme Park, 4 yıldızlı bir tatil köyü.  Genel Müdür Anne Hecking  ve Odalar Bölümü Müdürü Ayfer Balkaya, size hizmet etmekten mutluluk duyar...

Otelin en  büyük özelliği ise 286 dönüm arazi içinde yer alması ve 7 kilometre uzunluğundaki  kumsalı...Ve otel arazisi içinde yer alan Pisilis antik kenti, Türkiye'de bir eşi daha bulunmayan güzellikleri sizlere sunuyor...

Otel merdivenlerinden Baba Adası'nın genel görünümü
Otel merdivenlerinden Baba Adası'nın genel görünümü


SPORU KEYİFLE BİRLEŞTİRİN

Gençler... İberotel Sarıgerme Park'ın spor  alternatifleri, sınır tanımıyor


Geniş  sahilde bulunan dünyaca ünlü Overschmidt Su Sporları Merkezi size surf,  su kayağı ve yelkenli başta olmak üzere, bütün su sporlarını büyük bir disiplin  içinde öğrenme fırsatı sunuyor. Otelimizin Mare Nostra Dalgıç Okulu, bozulmamış kıyılarda, size her türlü dalış eğitimini verecek kapasiteye sahip. PADI ve diğer bröveleri de dalgıç okulundan alabilirsiniz.


Türk Hükümeti'nden 3 çam ağacı ödülüne de 
sahip olan İberotel Sarıgerme Park,
Almanya'nın en büyük seyahat acentalarından 
TUI'nin dünya çapında,
22 bin otel arasında düzenlediği
"Çevre Şampiyonası"nda,  Altın Madalya Ödülü'nü
1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003 yıllarında kazanmıştır.

Otelimiz, 1992 yılından bu yana yine
TUI'nin seçtiği müşteri memnuniyeti ödülünün de
20 otelle birlikte sahibi...

Otel yönetiminin 1992 yılında ilk kez kurduğu Çevre Koruma Komitesi, bu yıl çalışmalarını sorumlu personel Erol Çalık başkanlığında sürdürüyor. 

Otelin bütün çöpleri özel olarak hazırlanan kutularda ayrıştırılıyor.

Piller İzmir'de bir fabrikaya gönderilirken, organik atıklardan gübre elde ediliyor. 
Otel atık suları ise biyolojik arıtmadan geçirilip değerlendiriliyor.

1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 TUI Holly ~ ISO 14001 ~ British Airways Tourism for Tomorrow Awards
1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 TUI Holly ~ ISO 14001 ~ British Airways Tourism for Tomorrow Awards

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, 2000 yılında tamamlanarak belgelendirilmiştir. Belge 2003 yılında 3 yıllık olarak ikinci dönem tekrar alınmıştır.

KENDİNİZİ TANIYAMAYACAKSINIZ...

Otelin güzellik salonunda, Haliye Yalçın yönetiminde uzmanlarla birlikte, bitki özlü ürünlerle özel yüz ve vücut bakımı yapılmaktadır.İsteyen misafirlerimiz geleneksel Türk Hamamı'nda masaj yaptırarak, yorgunluk atma imkanına sahiptir.


 


AÇIK BÜFENİN BENZERİ YOK!

Genç aşçıbaşı Hayri Şahin'in ve dinamik ekibinin birlikte hazırladığı, Hüseyin Baygüneşli'nin Servis Müdürlüğü'nü yaptığı tesiste, yediğiniz yiyeceklerin tadı damağınızda kalacak!

Özellikle pasta büfesinin tadına doyamayacaksınız.

Türkiye'de sadece İberotel Sarıgerme Park'ta plajda bulunan tenteli, hasır<br>koltuklarda, denizi seyretmenin keyfine doyamayacaksınız.
Türkiye'de sadece İberotel Sarıgerme Park'ta plajda bulunan tenteli, hasır
koltuklarda, denizi seyretmenin keyfine doyamayacaksınız.

İberotel Sarıgerme Park
P.K. 1 Ortaca Postanesi 48600
Ortaca- Türkiye

Tel: 0252 286 80 31(10 hat)
Faks: 0252 286 80 43 Sekreterlik
0252 286 80 53 Rezervasyon
0252 286 80 44 Genel Müdür

E-mail: sarigerme@superonline.com
Internet center: sarigerme1@superonline.com

Otelimizle ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki sitelerden alabilirsiniz.
İberotel Türkiye
Tui

 
© 1998-2004 Bu sayfa www.gizlicennetler.com sitesinden alınmıştır. Sitenin her türlü yayın hakkı Eyüp Coşkun'a (ecoskun@gizlicennetler.com) aittir. İzni olmadan hiçbir resim veya yazı kullanılamaz.